florin-pirvu
Video După ce FC Voluntari a rămas pe loc de baraj, Florin Pîrvu a trimis un mesaj categoric: ”Nu e echitabil!”
FOTBAL:RAPID BUCURESTI-UTA ARAD, SUPERLIGA SUPERBET (28.02.2024)
A auzit acuzațiile la adresa lui Cristiano Bergodi și a răbufnit
florin prunea
Exclusiv ”Dacă-l luați pe Prunea, v-am distrus!”. Răsturnare de situație! ”Petrescu m-a vrut și înaintea lui Balaj”
Politehnica Iași Politehnica Iași
2 - 2
Voluntari Voluntari
Sb 23.11.2019 18:00

Poli Iași - Voluntari 2-2. Moldovenii au egalat după ce au fost conduși cu 2-0, într-un meci superb, cu două bare

23.11.2019, 19:40

• SuperLiga: CFR Cluj - Rapid, duminică, 21:30, DGS 1

• SuperLiga: Petrolul - Oțelul, duminică, 15:30, DGS 1

Pe gazonul proaspăt montat, Poli Iași a început în forță meciul cu Voluntari, iar Rîmniceanu a scos din vinclu lovitura liberă a lui Loshaj. Horșia nu a nimerit nici el poarta, însă au făcut-o oaspeții, prin Căpățână, cu un șut din voleu. Până la pauză, Rîmniceanu a mai avut o paradă spectaculoasă la șutul lui Loshaj.

Poli Iași - Voluntari 2-2. Ilfovenii au ratat victoria în prelungiri

În partea a doua, Ion Gheorghe nu l-a putut învinge pe Tîrnoveanu, iar apoi ieșenii au nimerit bara, prin Devesa. Voluntariul a făcut 2-0 după un contraatac-școală, inițiat de Gorobsov și Laidouni și finalizat de Țîră.

Ieșenii au redus din diferență în minutul 77, după reușita lui Passaglia, iar un minut mai târziu au avut o bară, când Popadiuc era să-și dea autogol, dar a nimerit transversala. Moldovenii au egalat în minutul 83, prin veteranul Andrei Cristea, iar în prelungiri ilfovenii au ratat victoria, prin Ebralidze și Poli Iași - Voluntari s-a încheiat 2-2.

Poli Iași o întâlnește pe FC Voluntari în etapa a 17-a din Liga 1. Partida poate fi urmărită astăzi, sâmbătă, de la ora 18:00, în direct pe Digi Sport 1, dar și pe digisport.ro, pentru abonații RCS/RDS.

Întâlnirea poate fi urmărită și în aplicația Digi Online. Află cum poți vedea partida pe telefon sau tabletă cu Digi Online.

Elevii lui Mihai Teja vin după două înfrângeri consecutive în Liga 1, 4-0 cu Astra și 1-0 cu Academica Clinceni. Moldovenii au doar o singură victorie în ultimele cinci partide, 2-1 chiar în fața campioanei României, CFR Cluj.

Ilfovenii se află pe ultima poziție din prima ligă a României, cu doar șapte puncte în 16 partide. Jucătorii pregătiți de Cristiano Bergodi au obținut doar o victorie în această ediție de campionat, 3-1 în fața celor de la FCSB.

Ultimele două întâlniri dintre cele două formații, în care cei din Voluntari au fost gazde de fiecare dată, s-au întâlnit cu același scor, 0-0.

• 90+5 fr2

Final de meci. Poli Iași - Voluntari se termină 2-2.

• 90+4 cg cg

Ion Gheorghe primește cartonaș galben.

• 90+3 oc oc

Voluntariu iese pe contraatac, mingea ajunge la Ebralidze, care intră în careu şi trage peste.

• 84 s s

Papazoglou intră în locul lui Țîră.

• 84 s s

Ebralidze intră în locul lui Mățan.

• 83 g g

GOOOOOL Poli Iași! După o schemă la o lovitură liberă, Andrei Cristea prinde un șut perfect din afara careului, pe joc, la colțul scurt și aduce egalarea.

• 81 s s

Assulin intră în locul lui Cabral.

• 79 oc oc

Bară Poli Iași! Laidouni intră în careu și pasează în fața porții, iar Popadiuc încearcă să respingă, dar e aproape de un autogol după ce mingea nimerește transversala.

• 77 g g

GOOOOOL Poli Iași! Carlone îi pasează cu o scăriță lui Passaglia, care reduce din diferență.

• 73 s s

Carlone intră în locul lui Devesa.

• 72 cg cg

Mihalache primește cartonaș galben.

• 66 g g

GOOOOOL Voluntari! Laidouni recuperează o minge din apropierea propriului careu şi demarează o cursă superbă pe contraatac, lasă pe drum un adversar și îi pasează lui Ţîră, care driblează portarul şi pe un fundaş al ieşenilor şi înscrie.

• 64 oc oc

Bară Poli Iași. Loshaj centrează, Rony Lopes pasează cu pieptul pentru Devesa, care trage în bară.

• 59 oc oc

Ocazie Voluntari. Ion Gheorghe intră în careu și șutează, dar Târnovanu reține.

• 43 oc oc

Ocazie Poli Iași. Platini driblează doi jucători și pasează scurt la Loshaj, care vine din spate și șutează, dar Rîmniceanu are o paradă spectaculoasă.

• 37 g g

GOOOOOL Voluntari! Ion Gheorghe centrează, iar Căpățână deschide scorul cu un șut din voleu.

• 22 oc oc

Ocazie Poli Iași. Rony Lopes centrează de pe dreapta, iar Horșia reia cu capu, dar mingea ocolește poarta.

• 8 oc oc

Ocazie Poli Iași. Loshaj execută o lovitură liberă de la aproape 30 de metri, dar portarul Rîmniceanu respinge din dreptul vinclului.