Florinel Coman, discurs dur după FCSB - Rapid: ”Mă interesează doar părerea dânsului”. Nu e Gigi Becali
articol scris de Digi Sport21.04.2024, 00:13
FCSB și Rapid au remizat, scor 2-2, în derby-ul etapei cu numărul cinci din SuperLigă.
![Florinel Teodor Coman se bucură dupa un gol marcat in meciul de fotbal dintre Universitatea Craiova si FCSB, cont�¢nd p](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDQl/MkYwNCUyRjE5NDUyNjRfMTk0NTI2NF9w/cm9maW1lZGlhLTA4NDIwODQ5MjkuanBn/Jnc9MTA2MCZoPTYzNiZoYXNoPTQ5YTYx/Y2Y5NmYwYjFhODgzMWUwZDliZTEzMDk0MGQw.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
În urma acestui rezultat, roș-albaștrii au rămas tot pe primul loc în SuperLigă, cu 45 de puncte. De cealaltă parte, giuleștenii se află pe locul 5, cu 29 de puncte.
Florinel Coman a avut un mesaj pentru toți cei care l-au criticat pentru transferul în Qatar
La finalul partidei de pe Arena Națională, Florinel Coman a vorbit și despre transferul său în Qatar și a ținut să le răspundă tuturor celor care l-au criticat pentru această decizie.
Șeptarul celor de la FCSB a susținut că pe el îl interesează doar părerea lui Gică Hagi, antrenorul care l-a lansat în fotbalul mare.
”Am vrut să intrăm cu gândul de a câștiga, am început meciul foarte bine, dar din păcate am primit gol repede. E un plus față de meciul pe care l-am jucat cu ei, acel 4-0. Pe noi ar trebui să ne intereseze doar diferența dintre noi și locul 2.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Câștigăm la Sepsi și mergem mai departe. Ne-am învățat lecția, am intrat bine în meci. Fotbalul e imprevizibil. Pe mine mă interesează să iau campionatul, atât.
E important că am ars o etapă, am jucat cu o echipă care am înțeles că are ca obiectiv cupele europene, e bine. Nu vreau să simt nimic până când nu pun mâna pe trofeu. Eram acolo, nu a ieșit niciodată.
Un arbitraj splendid, foarte frumos, mi-a plăcut. Serios, a fost foarte bun, ne-a ținut în meci. Au fost nervi, înjurături, a știut domnul Bîrsan cum să gestioneze. Nu mă interesează ce se spune despre mine.
Nu mă interesează decât de un singur om, doar părerea dânsului. (n.r- Hagi?) Da! Atât mă interesează! Îmi dau viața la antrenamente să iau un titlu pe care nu l-am mai văzut de 8 ani și stau să ascult ce spun unii despre mine?”, a spus Coman la flash-interviu.
Florinel Coman, susținut de fiică și soție la derby-ul cu Rapid
Galerie Foto
VIDEO Rezumat FCSB - Rapid 2-2
Clasament Play-Off
![clasament-play-off-s](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDQl/MkYyMCUyRjE5NTc2MjFfMTk1NzYyMV9j/bGFzYW1lbnQtcGxheS1vZmYtcy5wbmcm/dz01OTAmaGFzaD1jOWUwZDAwN2JlYzg5NzRhZjJmMTRjZjY3MWQzMmNkZQ==.thumb.jpg)
Etichete: rapid , florinel coman , video fcsb rapid
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnMuaXcucm8lMkZnYXRld2F5JTJGZyUy/RlptbHNaVk52ZFhKalpUMW9kSFJ3SlRO/QkpUSkdKVEpHJTJGYzNSdmNtRm5aVEE0/ZEhKaGJuTmpiMlJsY2k1eVkzTXQlMkZj/bVJ6TG5KdkpUSkdjM1J2Y21GblpTVXlS/akl3TWpRbCUyRk1rWXdOeVV5UmpJMkpU/SkdNakF6TXpRM01WOHlNRE16JTJGTkRj/eFgxWnBkbWxoYmkxS1pXNXVZUzFYYVd4/emIyNHQlMkZjMmt0Uld4dmJpMU5kWE5y/TG1wd1p5WjNQVFU1TUNabyUyRlBUTXpN/Q1pvWVhOb1BUZ3hNRFE1WkRreU5tUTFa/amd5T0RrME1EYzNObUZqWTJZd09UUmpP/VGhsLnRodW1iLmpwZyZ3PTM4MCZoPTIy/OCZoYXNoPTg4ZTVjYzliYmNhN2U2OTdkM2Q0OTU2ODNlZDFmYTI4.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...