Exclusiv Marius Croitoru, nervos după remiza cu Academica Clinceni: "E penibil, jenant! De ce să plătesc eu?"
articol scris de Digi Sport04.10.2021, 23:01
FC Botoșani a remizat cu Academica Clinceni, scor 1-1, în epilogul etapei a 11-a din Liga 1.
![croitoru](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIwJTJGMDkl/MkYxNyUyRjEyMjg4MjNfMTIyODgyM19j/cm9pdG9ydS5qcGcmdz0xMDYwJmg9NjM2/Jmhhc2g9OWQwNDE2MjhhOGYyOTAyZjI5YWQwN2IyZTkzNjVmMDc=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
După meci, antrenorul Marius Croitoru l-a criticat dur pe arbitrul Viorel Flueran pentru că a validat golul cu mâna marcat de Bautista Cascini, în minutul 77. Croitoru a vorbit și despre eliminarea lui Edjouma, care a fost trimis cu ușurință la vestiare în minutul 57, după ce în prima repriză a fost iertat în două rânduri de cartonașul roșu:
Marius Croitoru, nervos după remiza cu Academica Clinceni: "E penibil, jenant! De ce să plătesc eu?"
"Malcom Edjouma este un jucător important pentru echipă, acum pot să-mi reproșez că nu l-am schimbat. E penibil, jenant ce s-a întâmplat în seara asta. Am luat gol cu mâna, Malcom a fost eliminat degeaba.
El trebuia eliminat când a făcut fault de roșu, vorbesc de corectitudine. Nu trebuia eliminat pentru nimic! El poate repeta greșeala acum. Nu poți îndrepta o greșeală cu altă greșeală! Sunt de acord ca fotbalul să se joace într-un stil fair-play. De ce să plătesc eu, ca antrenor, pentru greșeala arbitrului?
Așa cum există antrenori de Liga 1, Liga 2, Champions League, așa există și arbitri. Ei se antrenează pentru a vedea astfel de faze, cum a fost golul cu mâna", a spus Marius Croitoru, în cadrul emisiunii Fotbal Club, în direct la Digi Sport.
VIDEO Rezumatul meciului Academica Clinceni - FC Botoșani
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Cum a reușit Cascini să marcheze un gol cu mâna în Clinceni - Botoșani 1-1
Cascini a marcat, dar din reluările TV s-a observat cum mingea a intrat în plasă, după ce a fost deviată cu mâna.
În minutul 77, pe un fond de dominare al trupei din Ilfov, Moulin a reluat cu latul de la limita careului de 16 metri, după care mingea s-a lovit de mâna dreaptă a lui Cascini și a intră în poartă.
Fotbaliștii botoșănenilor au protestat imediat, au cerut henț, numai că arbitrul Viorel Flueran a lăsat jocul să continue. Este clar că nici ”centralul”, dar nici asistenții nu au observat infracțiunea.
După ce a văzut faza, Ianis Zicu, prezent în studioul Digi Sport, a oferit replica serii: ”Cascini este argentinian. A fost a doua mână a lui Dumnezeu”, a spus Zicu, la Digi Sport.
Etichete: fotbal club , marius croitoru , meciuri botosani , meciuri clinceni , bautista cascini , live video clinceni botosani
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...