chipciu
Video Alex Chipciu l-a înjurat pe arbitru 15 secunde fără pauză, după un moment din Oțelul - ”U” Cluj
Screenshot 2024-04-17 at 18.58.38
Prima reacție a lui Bogdan Lobonț, după ce a devenit antrenor principal la Rapid
adrian mutu
Video Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe Adrian Mutu, după victoria cu Universitatea Craiova: ”Nu are caracter”

Mihai Iosif, criză de nervi după Rapid - Universitatea Craiova 1-2: "Ciupituri, ciupituri, mereu peste noi!"

29.08.2021, 00:52

Rapid a pierdut în prelungiri derby-ul cu Universitatea Craiova, scor 1-2, iar antrenorul Mihai Iosif l-a criticat pe centralul Radu Petrescu la finalul partidei.

Mihai Iosif, antrenorul Rapidului / Foto: Sport Pictures
  • SuperLiga: Dinamo - Voluntari, vineri, 20:00, DGS 1

• La Liga: Real Sociedad - Real Madrid, vineri, 22:00, DGS 2

Rapid a jucat în zece oameni din finalul primei reprize, când Claudiu Belu-Iordache a încasat al doilea cartonaș galben. Mihai Iosif i-a reproșat lui Radu Petrescu faptul că a acordat prea ușor cele două cartonașe galbene încasate de Belu, iar apoi i-a reproșat și faptul că Alami ar fi fost faultat înainte de golul decisiv marcat de Koljic:

"Cred că la primul galben pe care l-a luat Belu nu a fost niciun galben, iar la al doilea gol al lor a fost fault clar la Alami. Ciupituri, ciupituri, mereu peste noi. Nu ştiu ce o să se întâmple dacă îmi plesneşte inima...

Am avut multă șansă în repriză a doua, dar dăruirea jucătorilor a fost exemplară. Nici nu începuse meciul și îmi ziceau: <<Stai jos, nu da indicații>>. Ăsta este fotbalul, cred că meritam un rezultat de egalitate. După meci, un arbitru ne-a spus că a fost fault la Alami, dar nu s-a dat pentru că nu a căzut. Trebuia să-i rupă genunchiul?

Aici, în iarbă, e traba antrenorilor! Asta e treaba noastră, nu cu laptop și carnețele. L-ați văzut vreodată pe Mircea Lucescu cu laptop și carnețel? Nu! Ienei, Pițurcă sau Olăroiu stau cu carnețelul? Nu! De aici vin toți, din iarbă", a spus Iosif, la zona mixtă.

VIDEO Rezumatul meciului Rapid - Universitatea Craiova

Forma extraordinară a lui Rapid din acest debut de campionat a fost întreruptă la meciul de pe teren propriu cu Universitatea Craiova, 1-2.

Meciul dintre Rapid și Universitatea Craiova s-a ridicat la așteptări, fiind unul pe cinste, cu ocazii la ambele porți. Elevii lui Mihai Iosif au început mai bine partida și și-au creat prima ocazie în minutul 11, însă șutul lui Hlistei a fost reținut fără emoții de către Pigliacelli.

3 minute mai târziu, Alexandru Albu avea să declanșeze "nebunia" în Giulești, în urma unei execuții superbe cu latul, care s-a oprit în plasa laterală a porții apărate de portarul italian.

După golul Rapidului, echipa pregătită de Laurențiu Reghecampf a reacționat prin Cîmpanu și Bancu, însă niciunul dintre cele două șuturi nu l-a pus în mare pericol pe Moldovan. În minutul 44, Belu-Iordache a văzut al doilea cartonaș galben, iar Rapid a intrat la vestiare în avantaj, dar cu un om mai puțin.

Rapid - Universitatea Craiova 1-2. Moldovan a făcut meciul carierei, dar nu i-a putut opri pe olteni

În a doua repriză, Universitatea Craiova a fost echipa superioară. În minutul 57, oltenii și-au creat două ocazii mari la aceeași fază. Baiaram a șutat la colțul lung, execuția sa a lovit bara, iar Nistor a reluat din prima, însă Moldovan a reușit să trimită mingea în transversală, salvându-și echipa.

După încă două mari ocazii ale lui Baiaram, oltenii au reușit să "spargă gheața" în minutul 83, cu șansă. Șutul lui Cîmpanu a lovit bara, iar mingea a sărit în preajma careului de șase metri, de unde Markovic a îndeplinit o formalitate.

În cele din urmă, oaspeții au reușit să întoarcă scorul în primul minut al prelungirilor. Koljic a primit o pasă de la Constantin și a trimis un șut violent de la aproximativ 20 de metri, care l-a lăsat fără nicio șansă pe Moldovan.

Astfel, Rapid a pus punct parcursului impecabil din primele șase etape, pierzând primul meci din acest sezon și încasând primele goluri. După acest rezultat, echipa pregătită de Mihai Iosif rămâne pe locul al doilea, în timp ce Universitatea Craiova a urcat pe locul 5.

"Vulcanul" de pe Arena Națională! Imagini de nota 10 din derby-ul Rapid - Universitatea Craiova

Etichete: radu petrescu , antrenor rapid , meciuri rapid , rapid craiova , mihai iosif , live video rapid craiova

Germania avertizează că Rusia produce mai multe arme decât are nevoie în Ucraina: „Ajung în depozite. Putin ar putea avea alte planuri”

Rusia produce deja mai multe arme și echipamente militare decât are nevoie pentru războiul său...

wanda5
Un fotbalist celebru și soția lui s-au lăsat filmați în duș. Imaginile au făcut înconjurul lumii

A venit răspunsul CNA, după sesizarea în care s-a cerut interzicerea alăturării numelui ”București” denumirii CSA Steaua
csa-steaua-fcsb
Fanii sunt în delir! A semnat și revine la Barcelona, după ce Xavi a decis să nu mai plece
Festive mood at Camp Nou stadium, full sold out with 91,648 spectators, the world attendance record for a women's football match, in 2022 Champions
”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”
gigi becali
Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”
Gigi Becali
adrian mutu

Foto Clasamentul play-off-ului SuperLigii, după etapa a 6-a: cum poate sărbători FCSB titlul în runda următoare
andrei-vlad
Foto Olimpiu Moruțan a rupt tăcerea chiar de ziua lui, după accidentarea horror care îl lasă acasă la EURO
ROU: Romania V Andorra: Group I - UEFA EURO 2024 European Qualifiers, Bucharest - 15 Oct 2023
”17.000.000€”. Marius Șumudică a vorbit despre lovitura reușită într-un an și jumătate
marius
”Vor pleca mulți”. Șucu l-a pus antrenor pe Lobonț, dar Pancu e convins că Rapid va avea alt ”principal”
FOTBAL:RAPID BUCURESTI-UNIVERSITATEA CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (27.11.2023)
Plină de viață și cu zâmbetul ei inconfundabil, Meg Ryan a fermecat publicul din Barcelona. Actrița, spectaculoasă într-o rochie șic
Florinel Coman, ultimele detalii despre accidentare. Ce șanse sunt să joace cu Farul și ce urmează pentru vedeta FCSB
Motivul pentru care Florinel Coman poate refuza prima de 500.000 de euro oferită de Gigi Becali: „Vor fi riscuri mari”
Logodnica lui Jason Statham, imagini în costum de baie la câteva zile dupa ce a împlinit 37 de ani. „Ești magnifică!”
Mădălina Ghenea, trup de zeiță în costum de baie, pe balconul unui apartament din Italia. Fanii, impresionați: „Ești incredibilă!”
Imagini surprinzătoare. Hoții au smuls un bancomat cu ajutorul unui utilaj, sub privirile trecătorilor Video
Unde au fost inventați mititeii românești? Cine i-a botezat așa? Rețetă de mici de la 1872
Schimbare în Codul Rutier din România: Când este permisă depășirea pe drumurile publice de către șoferi
Sorana Cîrstea, meci dramatic la Madrid împotriva unei filipineze. Urmează confruntarea cu liderul WTA?
Sorana C&icirc;rstea, meci dramatic la Madrid &icirc;mpotriva unei filipineze. Urmează confruntarea cu liderul WTA?
”Săreau tibiile în aer”. Alex Chipciu a reacționat după ratarea calificării în finala Cupei și a avut o ”țintă”