gigi becali
Elias Charalambous, mesaj special pentru Gigi Becali după titlul câștigat de FCSB
FOTBAL: FC BOTOSANI - FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (04.05.2024)
Video Botoșani - Voluntari 0-0. Formația lui Bogdan Andone se menține deasupra locurilor retrogradabile
florin prunea
Exclusiv ”Dacă-l luați pe Prunea, v-am distrus!”. Răsturnare de situație! ”Petrescu m-a vrut și înaintea lui Balaj”
Petrolul Ploiesti Petrolul Ploiesti
0 - 0
UTA UTA
Sb 07.10.2023 14:00

Petrolul Ploiești - UTA Arad 0-0. Arădenii scot un punct, deși au jucat 20 de minute în inferioritate numerică

07.10.2023, 16:00

• SuperLiga: CFR Cluj - Rapid, duminică, 21:30, DGS 1

• SuperLiga: Petrolul - Oțelul, duminică, 15:30, DGS 1

Petrolul Ploiești și UTA Arad au remizat, scor 0-0, în cadrul etapei a 12-a din SuperLiga României

Petrolul Ploiești - UTA Arad 0-0

În prima repriză, Alexandru Musi a deschis scorul, în minutul 12, însă reușita a fost anulată după consultarea sistemului VAR. Lukas Zima a fost eroul "Lupilor Galbeni" la șuturile lui Micovschi și Cooper.

În repriza secundă, ambele echipe au ratat ocazii importante. Florin Iacob și Zima au intervenit excelent de fiecare dată. În minutul 78, Cooper a fost eliminat, iar "Bătrâna Doamnă" a jucat în inferioritate numerică.

În urma acestui rezultat, Petrolul Ploiești rămâne pe locul 6 în clasament, cu 16 puncte. De partea cealaltă, UTA Arad este pe locul 14, cu 10 puncte.

VIDEO cu rezumatul meciului Petrolul Ploiești - UTA Arad 0-0:

Petrolul Ploiești se află pe locul 6 în SuperLigă, cu 15 puncte obținute în 11 etape. "Lupii Galbeni" nu au mai câștigat niciun meci în ultimele cinci etape. Au înregistrat patru remize și o înfrângere.

De partea cealaltă, UTA Arad are patru meciuri fără succes în campionat și ocupă locul 14, cu 9 puncte. Echipa lui Mircea Rednic a înregistrat două eșecuri consecutive, iar apoi două remize, tot consecutive.

În ultimele trei întâlniri din SuperLiga, Petrolul a câștigat două meciuri, iar UTA s-a impus o singură dată.

Când poate debuta Billel Omrani la Petrolul Ploiești

După aproape trei luni în care a fost liber de contract, Billel Omrani (30 de ani) a decis să accepte propunerea celor de la Petrolul Ploiești.

A trecut mai bine de o săptămână de când algerianul a semnat cu ”Lupii Galbeni”, însă nu a apucat să debuteze încă. Întrebat când va debuta atacantul, Claudiu Tudor, președintele Petrolului, a dezvăluit că acesta va putea juca sub comanda lui Florin Pârvu abia după pauza competițională.

”Omrani se simte foarte bine. Sperăm ca după pauza competițională să ne bazăm pe el 100% în meciuri. Până atunci trebuie să revină la parametrii fizici optimi”, a dezvăluit Claudiu Tudor, pentru iAM Sport.

Concret, Billel Omrani ar putea fi gata de joc pe 22 octombrie, atunci când Petrolul joacă în deplasare contra celor de la Universitatea Craiova.

UTA UTA
  • 90+7 fr2

Fluier final pe Ilie Oană. Partida s-a încheiat la egalitate, scor 0-0.