Record negativ de asistență în Giulești. Câți suporteri au venit la meciul cu Voluntari
articol scris de Digi Sport10.12.2023, 09:26
FC Voluntari a învins-o pe Rapid, scor 2-1, pe Stadionul din Giulești, în etapa cu numărul 19 din SuperLigă.
![FOTBAL:RAPID BUCURESTI-FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET (9.12.2023)](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIzJTJGMTIl/MkYxMCUyRjE4NTc0OTJfMTg1NzQ5Ml9z/dXBvcnRlcmktcmFwaWQuanBnJnc9MTA2/MCZoPTYzNiZoYXNoPTQyOGRiNmY3Mzg4MTYyMzgwZGMxZDRkZThkNDRiMGYz.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Ilfovenii au condus cu 2-0 datorită golurilor marcate de Adam Nemec și Ricardinho, minutul 69, respectiv 73. Elevii lui Cristiano Bergodi au redus din diferență prin Jayson Papeau, care a șutat din afara careului, minutul 82.
Nici 6.000 de suporteri nu au fost în tribune la meciul lui Rapid
Suporterii Rapidului au fost dezamăgiți după remiza cu CFR Cluj, 0-0, în urma căreia Giuleștenii au fost eliminați din Cupa României. La meciul cu FC Voluntari, de pe teren propriu, doar 5.934 de spectatori au fost prezenți la stadion, potrivit GSP.
- Citește și: Cum a fost surprins Dan Șucu la finalul meciului cu Voluntari! Fanii Rapidului nu l-au ”iertat”
De când a fost inaugurat noul stadion, în primăvara anului 2022, Rapid nu a avut niciodată atât de puțini suporteri prezenți la un meci. Este important de precizat că precedentul record negativ a fost stabilit tot la un meci cu FC Voluntari, 4-1, din sezonul trecut. La acea partidă au fost în tribune 7.123 de spectatori.
”Viața mea o împart alături de Voluntari” s-a auzit în Giulești
Rapid a făcut din nou o partidă sub nivelul așteptărilor, iar la pauza duelului cu Voluntari s-a intrat cu scorul de 0-0. La revenirea de la cabine, Voluntari a arătat mai multă luciditate în fața porții și a dat lovitura, întrucât a marcat de două ori.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Fanii giuleștenilor și-au văzut echipa condusă cu scorul de 2-0 și au oferit momentul finalului de an, după ce au început să fredoneze în mod ironic cântecul faimos al rivalei, ”Viața mea o împart alături de Voluntari”.
Imediat după acel cântec, Papeau a marcat printr-un șut excepțional de la distanță și a redus din diferență, însă fără folos, întrucât Voluntari s-a impus cu scorul de 2-1.
VIDEO cu momentul în care fanii lui Rapid fredonează cântecul rivalilor
Etichete: giulesti , spectatori , video rapid voluntari
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnMuaXcucm8lMkZnYXRld2F5JTJGZyUy/RlptbHNaVk52ZFhKalpUMW9kSFJ3SlRO/QkpUSkdKVEpHJTJGYzNSdmNtRm5aVEE0/ZEhKaGJuTmpiMlJsY2k1eVkzTXQlMkZj/bVJ6TG5KdkpUSkdjM1J2Y21GblpTVXlS/akl3TWpRbCUyRk1rWXdOeVV5UmpJMkpU/SkdNakF6TXpRM01WOHlNRE16JTJGTkRj/eFgxWnBkbWxoYmkxS1pXNXVZUzFYYVd4/emIyNHQlMkZjMmt0Uld4dmJpMU5kWE5y/TG1wd1p5WjNQVFU1TUNabyUyRlBUTXpN/Q1pvWVhOb1BUZ3hNRFE1WkRreU5tUTFa/amd5T0RrME1EYzNObUZqWTJZd09UUmpP/VGhsLnRodW1iLmpwZyZ3PTM4MCZoPTIy/OCZoYXNoPTg4ZTVjYzliYmNhN2U2OTdkM2Q0OTU2ODNlZDFmYTI4.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...