Rednic pozează în salvatorul lui Dinamo: "Fac orice: dau prime, renunţ la salariu, vând şi bilete!"
09.11.2018, 19:23Mircea Rednic vrea să pozeze în salvatorul lui Dinamo. El a confirmat că a plătit din propriul buzunar primele de după victoria cu Voluntari şi a promis că nu se va opri aici.
![Mircea Rednic](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTgl/MkYxMCUyRjIzJTJGOTk1MjgyXzk5NTI4/Ml90cmFuc2ZlcnVyaS1yZWRuaWMuanBn/Jnc9MTA2MCZoPTYzNiZoYXNoPWJlZTcx/OGE3YWJlNTBmMzZkNmQ5YjA0ZDg2NzMzODkx.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Criticați de fani pentru rezultatele dezastruoase din acest sezon, jucătorii lui Dinamo s-au ales cu o primă frumoasă la finalul partidei cu FC Voluntari. Cel care i-a premiat pe jucători a fost chiar antrenorul Mircea Rednic. La finalul duelului de pe Arena Anghel Iordănescu, Mircea Rednic a intrat în vestiar și le-a împărțit jucătorilor lui Dinamo 20.000 de euro. Fiecare fotbalist a fost răsplătit, indiferent dacă a evoluat sau nu în duelul cu FC Voluntari. Inclusiv oamenii din staff-ul lui Rednic au primit bani, chiar și magazinerul. Mircea Rednic le-ar fi împărțit colaboratorilor săi aproximativ 3.000 de euro.
În conferinţa de presă de dinaintea partidei cu FCSB, "Puriul" a confirmat informaţiile şi a promis că va face tot ce depinde de el ca echipa să se califice în play-off.
"Eu fac orice, dau și prime, renunț la salariu, până intrăm în play-off. Nu renunț! Am vândut și bilete. Fac orice să ajut clubul, practic, nu doar cu vorbe. Am dat prime și dau în continuare. Eu nu o să fiu niciodată patron, fata mea va fi. Rednic a venit cu fata lui să ajute, nu să facă rău. O să cumpăr un container, o să facem sala de conferințe, sala de forță. Eu nu știu dacă am câștigat din fotbal foarte mult”, a spus Rednic, la conferința de presă susținută înaintea derby-ului cu FCSB.
Dinamo - FCSB e duminică, de la ora 21:00, în direct pe Digi Sport 1. Fazele VIDEO sunt în timp real pe digisport.ro și pe m.digisport.ro.
Etichete: rednic , rednic dinamo , dinamo fcsb , rednic dinamo fcsb
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...