Dan Petrescu va avea la CFR Cluj cel mai mare salariu din România! "E normal să fie așa!"
Dan Petrescu, CFR Cluj Coach, Press Conference, Cluj-Napoca, Romania - 09 Feb 2023
Cum l-a numit Ioan Varga pe Dan Petrescu, după ce antrenorul a semnat pe trei ani cu CFR Cluj
david-popovici
David Popovici, aur la 200 m liber la Campionatele Naționale de Înot de la Otopeni. A câștigat detașat
Digi Sport Special
Sepsi Sepsi
1 - 1
Sb 17.08.2019 22:00

Sepsi - CFR Cluj 1-1. Trupa lui Dan Petrescu ia un punct din deplasarea la campioana remizelor

17.08.2019, 22:50

• SuperLiga: Hermannstadt - Botoșani, vineri, 17:30, DGS 1

CFR Cluj a obţinut doar un egal la Sepsi Sfântu Gheorghe, după spectacolul de la Glasgow. Alexandru Păun a marcat unicul gol al campionei în minutul 10, iar Dylan Flores a egalat din lovitură liberă în minutul 31.

Costache, Hoban şi Petrila şi-au încercat şi ei norocul la poarta lui Fejer în repriza a doua, iar Sepsi a ratat o ocazie uriaşă în minutul 81 prin Carnat.

Prima manșă, CFR Cluj - Slavia Praga, este programată marți, 20 august, de la ora 22.00, și va putea fi urmărită la Digi Sport 1, dar și în format LIVE VIDEO pe digisport.ro.

Vezi aici rezumatul partidei Sepsi - CFR Cluj:

Citește aici știrea inițială:

Campioana României nu are timp să respire după calificarea în play-off-ul Ligii Campionilor, în urma meciului Celtic Glasgow – CFR Cluj 3-4. Elevii lui Dan Petrescu au programată partida din deplasare cu Sepsi Sf. Gheorghe, înaintea întâlnirii CFR Cluj – Slavia Praga.

Dan Petrescu a regretat că partida cu Sepsi nu a fost amânată. "Chiar dacă la aeroport am zis să nu se amâne niciun meci, cred că partida asta de sâmbătă ar fi fost mult mai bine pentru noi să nu se joace. Nici nu mi-am desfăcut bagajul că iar îl fac și iar plec. Sigur e o stare de oboseală la toți jucătorii și va fi foarte greu să reușim acum un rezultat foarte bun cu o echipă ca Sepsi, acasă, care abia te așteaptă", a declarat antrenorul ardelenilor.

Dan Petrescu nu a exclus posibilitatea de a pleca de la CFR Cluj. "Ştiţi cum e în fotbal. Eu stau cu geanta făcută, ei stau pregătiţi. Nu aş vrea să plec, cum am mai plecat, dar în fotbal e imprevizibil tot. Se poate întâmpla orice, o supărare. În momentul de faţă nu aş vrea să vină nicio ofertă care să îmi placă, aş vrea să ne calificăm în Champions League şi să joc cel puţin şase meciuri în Champions League", a mai spus tehnicianul.

Sepsi Sepsi
  • 90 fr2

S-a încheiat partida. Sepsi și CFR încheie la egalitate,1-1.

• 86 cg cg

Butean vede cartonașul galben.

• 85 s s

Iese Pereira, intră Țucudean.

• 81 oc oc

Carnat a trimis un șut periculos spre poarta lui Vâtcă.

• 73 s s

Iese Karanovic, intră Salli.

• 73 oc oc

Abia intrat pe teren, Petrila a trimis peste poartă din poziție favorabilă.

• 72 s s

Iese Itu, intră Luis Aurelio.

• 72 oc oc

Ovidiu Hoban prinde un voleu excepțional de la 25 de metri, dar Fejer scoate de la vinclu!

• 69 s s

Iese Costache, intră Petrila.

• 67 s s

Schimbare la Sepsi - iese Bouhenna, intră Radoslav Dimitrov.

• 67 oc oc

Costache are prima ocazie după pauză, dar Feier reușește să respingă în corner.

A început repriza secundă.

S-a încheiat prima repriză.

• 44 cg cg

Barisic vede cartonașul galben.

• 35 cg cg

Alexandru Păun este avertizat de Istvan Kovacs.

• 31 g g

Gol Sepsi! Dylan Flores egalează dintr-o lovitură liberă executată puternic din unghi care-i dă peste cap mâinile lui Vâtcă.

• 30 cg cg

Costache vede cartonașul galben.

• 15 s s

Schimbare la Sepsi - Gal-Andrezly este înlocuit după doar un sfert de oră cu Kylian.

• 13 oc oc

Pereira pătrunde în careu, dar șutul său nu prinde cadrul porții.

• 10 g g

Alexandru Păun deschide scorul cu o reluare din cădere după ce portarul lui Sepsi a respins mingea în față.

• 3 oc oc

Karanovic are prima ocazie a partidei, dar șutul atacantului de la Sepsi ajunge în brațele lui Vâtcă.

A început partida. CFR Cluj a avut lovitura de start.