Toni Petrea știe unde s-a făcut diferența în CS Mioveni - Chindia Târgoviște 2-0
articol scris de Digi Sport05.03.2023, 15:17
CS Mioveni s-a impus în fața celor de la Chindia Târgoviște, 2-0, într-un meci din cadrul etapei cu numărul 29 a Ligii 1.
![toni](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIzJTJGMDEl/MkYyMyUyRjE2NjQyOTVfMTY2NDI5NV90/b25pLmpwZyZ3PTEwNjAmaD02MzYmaGFz/aD1kOWFlYjJkMGRmOWJiYWUwMWQ2MDdkOTljNjE3N2FlMQ==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Gazdele au avut o eficacitate excelentă și au marcat la cele mai mari ocazii pe care și le-au creat.
Toni Petrea, după CS Mioveni - Chindia Târgoviște 2-0
Toni Petrea spune că diferența a făcut-o golul marcat în prima parte de Bogdan Rusu, care a destabilizat jocul și a făcut ca formația gazdă să poată fragmenta mai mult partida în repriza secundă.
"Un joc pe care trebuie să-l uităm cât mai repede. Nu mă refer neapărat prin prisma jocului, ci prin prisma atitudinii. O echipă gazdă care și-a urmărit scopul și a reușit să și-l atingă.
Rusu a știut să profite de o greșeală a noastră. Știam că are demarcări destul de bune. A fost acel gol și după fragmentări foarte multe în repriza secundă, care sunt normale, de înțeles. Bravo lor, felicitări pentru victorie.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Probabil ne-am crezut învingători înainte de meci și probabil am intrat puțin mai relaxați. În partea a doua am intrat într-un joc de uzură și n-am avut luciditate și n-am știut să dezvoltăm acțiunile.
Asta le-am spus jucătorilor, că dacă avem atitudinea de azi o să avem mari probleme. Sper să se trezească, pentru că nu am câștigat de 5 meciuri. Chamed am înțeles că a sărit la cap și la aterizare a căzut destul de rău. Sper să fie doar menisc, nu ligamente.
Căbuz a primit ieri o minge în cap la antrenament, nu știu ce are, a zis că are amețeli. Trebuie să schimbăm la capitolul atitudine și determinare din punctul meu de vedere", a spus Toni Petrea.
VIDEO cu declarația lui Toni Petrea:
VIDEO REZUMAT CS Mioveni - Chindia Târgoviște 2-0
Etichete: antrenor chindia , toni petrea , mioveni chindia
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...