FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-RAPID BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET (4.03.2024)
Rapid - Universitatea Craiova, LIVE VIDEO, de la 20:30 pe Digi Sport 1. Oltenii continuă lupta pentru locul 2
Etapa 7 Superliga: Rapid-Universitatea Craiova
Play-off
Universitatea Cluj Universitatea Cluj
1 - 3
UTA UTA
Du 04.02.2024 13:00

U Cluj - UTA 1-3. ”Bătrâna Doamnă” câștigă fără probleme duelul contra ”Șepcilor Roșii”

04.02.2024, 15:00

• SuperLiga: Petrolul - Botoșani, luni, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Rapid - Universitatea Craiova, luni, 20:30, DGS 1

UTA Arad a reușit să o învingă pe Universitatea Cluj, scor 3-1, în cadrul etapei cu numărul 24 din SuperLiga României

U Cluj - UTA 1-3

U Cluj putea deschide scorul în minutul 7, însă golul marcat de Thailsson a fost anulat pe motiv de offside.

UTA a trecut rapid în avantaj, iar șase minute mai târziu Omandi a modificat tabela. Elevii lui Mircea Rednic și-au mărit avantajul în minutul 36, după ce Kevin Luckassen l-a învins și el pe Plamen Iliev.

Scorul pauzei a fost stabilit de către Daniel Popa, care în prelungiri a marcat un gol superb din marginea careului.

În cea de-a doua repriză, UTA a dus scorul la 3-1, după ce centrarea lui Omandi l-a păcălit pe bulgarul Iliev.

”Bătrâna Doamnă” a luat toate cele trei puncte și a urcat pe poziția a 11-a în SuperLiga României, cu un cumul de 30 de puncte.

De cealaltă parte, U Cluj rămâne pe locul al optulea, cu 32 de puncte.

Video cu rezumatul partidei U Cluj - UTA 1-3

După 23 de etape jucate, U Cluj se află pe locul al optulea în SuperLiga României, cu 32 de puncte acumulate. Cu o victorie în această după-amiază, echipa lui Ioan Ovidiu Sabău urcă până le locul cinci, poziție care asigură play-off-ul.

De cealaltă parte, UTA este pe locul 12, cu 27 de puncte, la doar o lungime în fața primei poziții care duce la baraj.

În turul de la Arad, U Cluj a reușit să o învingă pe ”Bătrâna Doamnă”, scor 1-0, datorită golului reușit de Daniel Popa.

U Cluj - UTA, LIVE VIDEO, de la 13:00, Digi Sport 1. Echipele probabile

U Cluj: Iliev - Chipciu, Thalisson, Masoero, Vătăjelu - Doukoure, Bic - Silaghi, D. Nistor, Roger - D. Popa

• Rezerve: Gorcea, Mitrea, Pițian, G. Simion, V Gheorghe, Fossati, Pănoiu, F. Ilie, Peteleu, Roguljic, Anselmo, Techereș
  • Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău

UTA Arad: Kucher – Rodriguez, Benga, Conte, Abeid - Micovschi, Mihai, Freitas, Fabry - Luckassen, Omondi

• Rezerve: Iacob, A. Lopez, Stolnik, Pop, Stanciu, Iurasciuc, David, Ofosu, Trif, V. Morar, J. Pedro, Căpușă
  • Antrenor: Mircea Rednic
UTA UTA
  • 90+4 final
  • 90 s
    Schimbare UTA

Rareș Pop intră în locul lui Claudiu Micovschi!

• 83 s

Kevin Luckassen este înloguit de Ofosu!

• 74 cg
    Cartonaş galben UTA

Vlad Morar este avertizat!

• 70 s

Ariel Lopez intră în locul lui Marcelo Freitas!

• 70 s

Fabry este înlocuit de Vlad Morar!

• 67 s
    Schimbare Universitatea Cluj

Roger este înlocuit de Bogdan Vătăjelu!

• 67 s

Daniel Popa este înlocuit de Ante Roguljic!