Foto Un fotbalist din SuperLiga a început recuperarea la baza FCSB-ului din Berceni
articol scris de Digi Sport14.10.2023, 09:52
Gigi Becali (65 de ani) a investit sume uriașe la FCSB, iar una dintre cheltuielile afaceristului au fost reprezentate de construirea bazei sportive din Berceni, care este una modernă.
![baza fcsb berceni](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTkl/MkYxMSUyRjI5JTJGMTEzODQ5NF8xMTM4/NDk0X2JhemEtZmNzYi1iZXJjZW5pLmpw/ZyZ3PTEwNjAmaD02MzYmaGFzaD0xNTY3/M2U1ZDNhYzUwYTU1MzMxMTk4NjZmYzdjNjE3Mg==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Condițiile de la baza de pregătire a FCSB-ului i-au determinat și pe alți sportivi să facă recuperarea în Berceni, astfel că nume precum Cristina Neagu, Jaqueline Cristian sau Sarah Dumitrescu au trecut pe acolo pentru a-și rezolva problemele medicale.
Dragoș Iancu a început recuperarea la baza FCSB-ului din Berceni
La jumătatea lunii septembrie, Dragoș Iancu (21 de ani) a suferit o accidentare gravă în meciul dintre Petrolul și Hermannstadt, scor 0-0, disputat în cadrul etapei a zecea din SuperLiga. Fotbalistul sibienilor s-a ales cu fractură de peroneu, maleolă și ligamente la piciorul stâng, în urma unui duel cu Valentin Țicu.
Ulterior, Iancu a fost operat, iar acum a început perioada de recuperare la baza sportivă a celor de la FCSB și a postat o fotografie din Berceni.
![iancuuu](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIzJTJGMTAl/MkYxNCUyRjE4MTcwMDZfMTgxNzAwNl9p/YW5jdXV1LmpwZyZ3PTU5MCZoYXNoPWRh/Y2ZmMzk3ZmE2MWQ5NDgyNDkzMjNkOTQ5MzA0NjIw.thumb.jpg)
Dragoș Iancu a vorbit despre starea sa de sănătate
La finalul lunii septembrie, Iancu a avut o intervenție telefonică în emisiunea Digi Sport Matinal. Fotbalistul a spus că se simte bine și a oferit o veste bună, aceea că urmează să fie externat, astfel că va putea începe procesul de recuperare.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
"Chiar e bine acum. Încă sunt în spital, aștept să vină domnul doctor să îmi vadă piciorul și să vedem dacă mă lasă acasă, dar ieri așa a zis, că azi plec.
Bineînțeles, trebuie să revin. Acum nu știu cât timp va trece până când se vindeca rana și o să-mi scoată firele, iar apoi voi începe recuperarea.
Da, din ce am vorbit cu domnul Coman, acolo o să fac recuperarea (n.r. la kinetoterapeutul FCSB-ului, Ovidiu Kurti). Prima dată trebuie să-mi scoată firele și să se vindece bine cicatricea, iar apoi încep recuperarea, care e foarte importantă.
Chiar au venit multe mesaje, nu mă așteptam, m-a sunat foarte multă lume. Cred că s-a mediatizat foarte tare, s-a văzut și foarte urât la televizor și probabil de asta", a spus Iancu.
Etichete: superliga , fcsb , hermannstadt , baza fcsb , dragos iancu
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...