Video ”Mircea’s on fire”. Rednic nu s-a mai abținut și a ”îngenuncheat” în fața jucătorilor de la UTA
Laszlo Balint îi ”trage de urechi” pe jucători după Hermannstadt - Petrolul 2-0: ”Sunt chestii care puteau fi evitate!”
”I-am mâncat pe toți, i-am bătut, i-am nimicit!”. Mesajul lui Gică Hagi, înainte de duelul cu FCSB
UTA UTA
1 - 2
CS Mioveni CS Mioveni
Sb 28.01.2023 14:30

UTA Arad - CS Mioveni 1-2. Benchaib aduce a doua victorie pentru formația lui Nicolae Dică în 2023

28.01.2023, 16:30

• SuperLiga: Dinamo - Voluntari, vineri, 20:00, DGS 1

• La Liga: Real Sociedad - Real Madrid, vineri, 22:00, DGS 2

Meciul dintre UTA Arad și CS Mioveni din etapa a 23-a a Ligii 1 s-a terminat cu victoria elevilor lui Nicolae Dică (42 de ani), scor 2-1.

Deși a învins-o pe UTA, echipa lui Nicolae Dică rămâne ultima clasată din Liga 1.

UTA Arad - CS Mioveni 1-2, în etapa a 23-a din Liga 1

Prima repriză a meciului dinntre UTA și CS Mioveni a fost una spectaculoasă, cu ocazii de ambele părți.

Rareș Pop, Andrei Chindriș și Idriz Batha au ratat în prima repriză pentru UTA, în timp ce pentru CS Mioveni Amine Benchaib a fost omul numărul unu.

Acesta a deschis scorul în minutul nouă, cu un șut spectaculos din afara careului, iar în minutul 44 a reușit dubla.

Partea secundă a fost una mai mult pe contre și lipsită de ocazii majore. Postolachi a înceract un șut în minutul 65, dar fără țintă.

Milosevic a reușit să reducă din diferență în minutul 81, cu un șut din interiorul careului mare, în timp ce Diallo a trimis ultimul șut notabil al partidei în minutul 83.

În urma rezultatului din etapa a 23-a a Ligii 1, UTA se află pe locul 15 în Liga 1, cu 20 de puncte, iar CS Mioveni rămâne pe ultimul loc, dar cu 15 puncte după acest succes din deplasare.

Clasament Liga 1

UTA Arad - CS Mioveni, LIVE VIDEO, ACUM, Digi Sport 1. Duel între ultimele două clasate din Liga 1

Înaintea acestei partide, UTA Arad ocupă locul 15 în clasament și are 20 de puncte acumulate în cele 22 de meciuri jucate. Trupa lui Laszlo Balint vine după trei egaluri consecutive în Liga 1 și are mare nevoie de un succes în partida de astăzi pentru a ieși, cel puțin pentru moment, din zona "fierbinte" a ierarhiei.

De cealaltă parte, CS Mioveni a început anul cu o victorie, iar elevii lui Nicolae Dică s-au impus cu 1-0 în fața celor de la Petrolul Ploiești. În acest moment, argeșenii sunt ultimii în clasament și au 12 puncte acumulate în 22 de meciuri.

• În tur, CS Mioveni și UTA Arad au remizat, scor 1-1

Cum arată clasamentul din Liga 1

VIDEO cu rezumatul meciului tur dintre CS Mioveni și UTA 1-1

UTA UTA
  • 90+7 fr2
    Final repriza 2 Arbitrul pune capăt meciului de la Arad.
  • 90
    Info

Arbitrul acordă șapte minute de prelungire.

• 85 s
    Schimbare CS Mioveni

Ies Carnat și Rusu. Intră Rădescu și Buziuc.

• 83 oc
    Ocazie CS Mioveni

Diallo trimite un șut superb din marginea careului de 16 metri, dar balonul se duce la mică distanță de vinclu.

• 81 g
    Gol UTA

Stefan Milosevic înscrie din apropierea punctului cu var cu un șut puternic.

• 71 s

Ies Benchaib și Antal. Intră Mboumbouni și Diallo.

• 67 cg
    Cartonaş galben UTA

Andrei Chindriș primește cartonașul galben pentru faulturi repetate.

• 65 fm
    Fază meci UTA

Virgiliu Postolachi șutează din careul mare, dar balonul se duce paralel cu poarta.