Universitatea Cluj V. CFR Cluj, Romanian Superliga 1, Cluj-Napoca - 21 Aug 2023
Mario Camora, ironic înainte ca FCSB să ridice trofeul de campioană
ID259341_INQUAM_Photos_Eduard_Vinatoru
A câștigat titlul cu FCSB, iar acum Siyabonga Ngezana visează la grupele Champions League
Tennis: US OPEN
News Alert E oficial: Simona Halep nu va juca la Roland Garros!
LIVE Fotbal Club

VIDEO CFR Cluj – Astra 0-2. Kapetanos a ratat un penalty la ultima fază. Giurgiuvenii țin trena Stelei în Liga I

16.11.2012, 09:40

CFR şi Astra au dat startul etapei a 16-a a Ligii 1. Fără înfrângere de trei etape, clujenii puteau deschide scorul în minutul 8, dar Rui Pedro nu a nimerit spațiul porţii. Nici Rada nu a avut mai mult noroc, la lovitura liberă din minutul 33.

budescu bucurie
  • La Liga: Real Madrid - Alaves, marți, 22:30, DGS 2

• Premier League: Tottenham - Manchester City, marți, 22:00, DGS 1

Astra la vista, CFR!

Campioana României a avut primele emoții cu 9 minute înainte de finalul reprizei, la șutul lui Budescu. Atacantul oaspeților a deschis scorul în prelungirile primei părți, cu un șut de senzație. Sebastian Colțescu a validat golul, deși jucătorul Astrei se afla în ofsaid.

Până să intre la cabine, astralii își puteau dubla avantajul - Takayuki şi acelaşi Budescu l-au luat însă la țintă pe Felgueiras. Nici în actul secund ardelenii nu au fost mai inspiraţi. Rafael Bastos nu a ajuns la minge, in minutul 67. Cu 4 minute inainte de final, Ivanovski a dublat avantajul oaspeţilor. CFR-ul a primit penalty în ultimul minut de prelungiri, dar Kapetanos nu l-a putut invinge pe Silviu Lung junior. Astra se impune cu 2-0, prima infrangere in Liga 1 pentru portughezul Paulo Sergio.

FINAL. Astra s-a impus la Cluj

Min. 90+5 - Kapetanos a tras lamentabil și a ratat!!!

Min. 90+4 - PENALTY CFR

Min. 90+2 - Ultima schimbare la Astra. A ieșit Fatai, a intrat BUKARI

Min. 90+1 - oi Silviu Lung jr pentru trageri de timp

Min. 87 - A doua schimbare la Astra. A ieșit Distefano, a intrat YOUSSEF

Min. 86 - oi Bastos pentru proteste

Min. 85 - GOOOL ASTRA: 0-2, IVANOVSKI a dat lovitura de grazie campionilor, cu un șut din interiorul careului, după o pasă genială a lui Budescu.

Min. 82 - Bastos n-a reușit să trimită pe lângă Lung, pentru Sougou, și Mureșan a respins

Min. 81 - Ultima schimbare la CFR. A ieșit Rada, a intrat HORA

Min. 73 - A doua schimbare la CFR. A ieșit Alberto, a intrat VASS

Min. 72 - Prima schimbare la Astra. A ieșit De Amorim, a intrat IVANOVSKI

Min. 71 - Budescu îl vede ieşit pe Felguieras şi încearcă să-l surprindă, dar portughezul e pe fază

Min. 70 - Acțune bună de atac a Astrei, pe traseul Budescu - Fatai - Budescu, dar ultinmul a ratat un șut simplu și faza s-a stins

Min. 67 - Ocazie rarisimă CFR. Bastos a ratat o reluare cu capul din trei metri, cu poarta goală, după ce, în prealabil, Lung ratase intervenția.

Min. 62 - Prima schimbare la CFR Cluj. A ieșit Cadu, a intrat DIOGO VALENTE

Min. 61 - Cadu a alergat după o minge și a tras la poartă, din afara careului, dar pe lângă poartă. Imediat după acest șut, Cadu a resimțit dureri musculare

Min. 60 - oi Takayuki pentru că a lovit mingea după ce fluierase arbitrul.

Min. 57 - Kapetanos, excelent lansat, în atac, pe centrul porții, a făcut o preluare excelentă, a ajuns singur cu Lung jr, dar a fost semnalizat în ofsaid. Nervos, grecul s-a răstit la Colțescu.

Min. 52 - Lung jr a ieșit la timp și a blocat o minge care ar fi ajuns la Rui Pedro. Ultimul a avut o reacție întârziată la o minge lăsată de Kapetanos

A început repriza a doua

PAUZĂ

Min. 45 +2 - oi Ivo Pinto pentru proteste

Min. 45 +1 - A doua mare ocazie de gol a giurgiuvenilor. Pe rând Takayuki și Budescu au tras, dar Felgeuiras a făcut minuni.

Min. 45 - GOOOL ASTRA: 0-1, BUDESCU a marcat din interiorul careului, dar se afla în ofsaid

Min. 44 - oi Sogou, pentru un fault asupra lui Morais

Min. 37 - oi Budescu pentru un fault la Bastos

Min. 36 - Altă ocazie Astra. Rada a respins de pe linia porții, după cornerul executat de Astra

Min. 36 - Prima ocazie de gol pentru Astra. Budescu a profitat de gafa lui Bastos, care a pasat aiurea, și a tras dar Felgueiras a respins în corner

Min. 33 - Rada a executat o lovitură liberă din afara careului, dar pe centru și Lung a respins în corner

Din păcate asistăm la un meci destul de slab. Formula CFR-ului nu este deloc una ofensivă, Kapetanos este mereu singur, ba chiar și surprins de multe ori în ofsaid.

Min. 24 - Silviu Lung jr l-a lovit cu cotul în cap, involuntar, pe Găman, care a avut nevoie de îngrijiri medicale

Min. 19 - Felgueiras a ieșit curajos în afara careului și a repins o minge din fața lui Fatai, care scăpase singur spre poartă și putea marca.

Min. 8 - Prima ocazie de gol a CFR-ului. Sougou a centrat bine în careu de unde Rui Pedro a reluat pe colțul scurt, dar n-a nimerit cadrul porții.

A început partida

Iuliu Mureșan și Dinu Gheorghe au prefațat partida ÎN DIRECT la “Digi Sport Special“

ECHIPELE DE START

CFR Cluj
Felgueiras – Ivo Pinto, Cadu, Piccolo, Rada – L. Alberto - Rui Pedro, Sougou, Bastos, Camora - Kapetanos

Rezerve: Stăncioiu - Panin, Buș, Hora, Godmeche, Diogo Valente, Vass
Antrenor: Paulo Sergio.

Astra
S. Lung jr. – Bărboianu, V. Găman, A. Mureșan, Junior Morais - De Amorim, Takayuki, Yahaya, Di Stefano – Budescu, Fatai.

Rezerve; Gavrilaș - Ben Youssef, Bukari, Ivanovski, Nogo, Kende, D. Găman
Antrenor: Valentin Sinescu

Arbitru: Sebastian Coltescu

Etichete: cfr cluj , champions league , astra giurgiu , cfr braga , tembo astra , cfr astra live digi , liga i digi , paulor sergio , live video cfr astra , video cfr astra

BBC: „Nu a fost un eșec. A fost trădare!” Un comandant ucrainean povestește cum rușii au invadat Harkovul trecând granița nestingheriți

În ultimele zile, forțele ruse au ocupat în jur de 100 de kilometri de teritoriu ucrainean din...

amp
Anamaria Prodan, toate detaliile despre nunta cu Gavril. Cine va cânta și unde se va organiza

”Cu mine vorbești cu 'domnul Rotaru', Iliuță!”. Mihai Rotaru, reacție arogantă la adresa lui Ilie Dumitrescu
Collage Maker-22-Mar-2023-07-04-PM-3494
E gata: primul transfer al FCSB-ului! Ce salariu va primi jucătorul
FOTBAL:FARUL CONSTANTA-DINAMO BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET (12.02.2024)
Ce nu s-a văzut la TV! Gigi Becali și-a aruncat telefonul în direct și la scurt timp a rămas fără șapca de 450 € | VIRAL
gigi
"Coșmar! Nu putea fi mai rău pentru Simona Halep!" Presa din SUA, reacție tranșantă
simo

Gigi Becali a dat lovitura la meciul cu CFR Cluj. Câți bani a câștigat
11
Jucătorul de la FCSB poreclit "Matrix de România" în presa din străinătate
ngezana1
Presa spaniolă, înainte de Real Madrid - Alaves: Ianis Hagi titular!
Spain: ATLETICO DE MADRID v DEPORTIVO ALAVES. LA LIGA 2023/2024. ROUND 11.
Exclusiv Jucătorul lăudat la ”scenă deschisă” după FCSB - CFR Cluj: ”Cel mai bun străin din SuperLiga”
O fostă spioană rusă, despre strategiile neortodoxe adoptate pentru a-și manipula țintele: "Mi-am sacrificat corpul pentru misiuni"
De ce îl vrea Gigi Becali pe Chipciu la FCSB? Schimbare radicală de strategie pentru Champions League
Reacția lui U Cluj despre transferul lui Alex Chipciu la FCSB! Marele vis al căpitanului: ”Cred că are o șansă reală”
Cameron Diaz și Keanu Reeves, din nou împreună într-un film, după 28 de ani. Cum au fost surprinși pe platourile de la „Outcome”, pelicula regizată de Jonah Hill
Bebe Rexha, într-o zi obișnuită, fără machiaj de scenă. A ieșit la plimbare cu simpaticul ei cățel, pe străzile din Los Angeles
Ce se schimbă la CNP-urile românilor
Cine a fost marele golgheter român care a apărat și poarta Ungariei? Moare la doar 52 de ani
Adevărul despre aflarea locației unui contact din WhatsApp, fără să știe
Cea mai proastă veste pentru Simona Halep. Ce s-a decis la Roland-Garros
Dan Petrescu a explicat care a fost diferența dintre FCSB și CFR Cluj în acest sezon
CLUJ-NAPOCA: CFR CLUJ - CELTIC FC, Uefa Champions League

Misterul locului în care a fost pictată Mona Lisa a fost rezolvat. Indiciile care au dus la poziționarea exactă a capodoperei lui Da Vinci
Reacția unui câine atunci când își vede stăpânii sărutându-se. Imaginile sunt virale: ”Când realizezi că ești a cincea roată la căruță”