UTA Arad v Universitatea Craiova - Romanian Superliga, Cluj-Napoca - 20 Dec 2023
Mircea Rednic: ”Rușinică”. Nu a mai rezistat, după decizia Comisiei de Recurs: ”De ce mai avem jandarmi?”
Emoționant. Ce surpriză i-a pregătit UTA Arad lui Mircea Rednic de ziua sa de naștere
ion-tiriac
Ion Țiriac a spus clar ce se va întâmpla cu Simona Halep: ”Sunt mulți care vorbesc degeaba”
LIVE Digi Sport Special

VIDEO Petrolul - CSKA Sofia 0-1. Ploieştenii au încheiat cu un eşec stagiul din Turcia

12.02.2015, 00:52

Petrolul a pierdut ultimul amical disputat în Antalya, 0-1 cu CSKA Sofia. Ploieştenii, al căror căpitan a fost Ioan Filip, au jucat mai bine decât bulgarii în prima repriză.

Petrolul CSKA Sofia
  • SuperLiga: FCU Craiova - Dinamo, sâmbătă, 17:30, DGS 1

Pastorini a executat o lovitură liberă din apropierea careului, dar portarul a reţinut. Astafei a avut cea mai mare ocazie a primei reprize, singur cu portarul, dar acesta şi-a salvat coechipierii. Mareş a încercat un şut de la distanţă, dar a tras peste. Geraldo a fost titular în echipa aliniată de Mircea Rednic şi a avut o intervenţie bună.

Satli a greşit la o acţiune a lui CSKA şi bulgarii au marcat înainte de pauză. Astafei, cel mai bun jucător al ploieştenilor în amicalul cu CSKA, a mai avut o ocazie la începutul reprizei a doua. Petrolul putea să primească penalty la un fault asupra lui Sony Alcenat, dar arbitrul a lăsat jocul să continue, în ciuda protestelor românilor.

Nepomuceno putea să aducă măcar un egal pentru Petrolul, dar bara s-a opus execuţiei sale. Ultimul amical al ploieştenilor înainte de începutul Ligii 1 s-a terminat 1-0 pentru CSKA. Ploieştenii joacă în prima etapă acasă cu FC Braşov, vineri, 20 februarie, în direct la Digi Sport 1, de la ora 20:30, cu fazele VIDEO pe www.digisport.ro și pe m.digisport.ro.

"Trebuie să fim mulţumiţi, mai ales dacă ne uităm la problemele care sunt cu banii. Ocazii avem, dar ne lipseşte golul, poate şi lipsa de calitate e o problemă. Oricum, avem nevoie de un atacant. Nu putem sta într-un puşti de 18 ani. Suntem în discuţii avansate pentru a aduce un vârf", a declarat Mircea Rednic.

Min. 90 - Final de meci. Petrolul a pierdut amicalul din Antalya cu liderul din Bulgaria, CSKA Sofia, scor 0-1. Unicul gol al partidei a fost înscris în finalul primei reprize de Joachim.

Min. 80 - La Petrolul a intrat şi N'Koyi.

Min. 73 - Alte două schimbări la Petrolul. Au intrat Cobrea, care l-a înlocuit pe Pecanha, şi Fanchone.

Min. 63- Abia intrat pe teren, Nepomuceno a lovit bara. Cea mai mare ocazie a echipei lui Mircea Rednic.

Min. 60 - Încă trei schimbări la Petrolul. Au intrat Nepomuceno, Chiriţă şi Gallegos. Au ieşit Marinescu, Pastorini şi Mareş.

Min. 58 - Prahovenii au solicitat penalty la o intervenţie în careu asupra lui Alcenat. Arbitrul a lăsat jocul să continue.

Min. 46 - A început repriza a doua. O primă schimbare la Petrolul. Alcenat a intrat în locul lui Peteleu.

Min. 45 - Pauză. CSKA Sofia conduce cu 1-0, printr-un gol înscris în finalul primei reprize.

Min. 40 - GOL, 1-0 CSKA! Bulgarii au început să preia iniţiativa şi au reuşit să deschidă scorul, la o neatenţie în apărarea prahoveană. Autorul golului a fost Joachim.

Min. 30 - Meci echilibrat până în acest moment. Petrolul a fost mai periculoasă, deşi ocaziile cu adevărat importante au lipsit. Pecanha nu a avut ce apăra în prima jumătate de oră a partidei.

Min. 25 - Contraatac bun al ploieştenilor, finalizat cu un şut peste poartă al lui Mareş.

Min. 19 - Ocazie pentru Astafei, care a trimis însă pe lângă poarta liderului din Bulgaria.

Min 12 - Primul moment periculos la poarta bulgarilor. Pastorini a executat o lovitură liberă de la aproximativ 18 metri, dar a tras slab şi pe centru, iar portarul advers a reţinut fără probleme.

Min. 1 - A început meciul.

Echipa de start a Petrolului: Pecanha - Peteleu, Geraldo, Satli, Beţa - Vasilache, Filip, Marinescu, Astafei - Pastorini - Mareş

Etichete: mircea rednic , petrolul ploiesti , amical petrolul , petrolul cska sofia , petrolul cska

Cazul ciudat al miliardarului german care și-ar fi înscenat moartea ca să fie împreună cu amanta rusoaică la Moscova

Un miliardar german care a fost declarat oficial mort în 2021, la trei ani după ce a dispărut în...

Screenshot 2024-04-18 at 16.51.31-modified
A murit la doar 17 ani: ”Boala a răpus-o în 24 de ore”. Două zile de doliu

Nu mai suporta și a vrut să plece gratis de la Real Madrid! Acum a devenit erou, iar soția sa a transmis doar ȘASE cuvinte
lunin
Recunoști personajul? Acum nouă ani era un copil și sărbătorea titlul cu Gigi Becali la Iași, acum e titular la FCSB
WhatsApp Image 2024-04-18 at 15.44.47
Au rămas mască! Ce a purtat la Disneyland, înconjurată de mii de copii, după ce a riscat închisoarea din cauza ținutei
bianca-censori
Au apărut primele imagini: Ion Țiriac a primit ”bijuteria” după 5 ani! ”Nu întrebați cât costă, că e obscen”
Screenshot 2024-04-18 at 21.05.58
ion-tiriac

Adio, Real Madrid! I-a spus "nu" lui Florentino Perez și pleacă la finalul sezonului
Manchester City v Real Madrid CF: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24
Foto Românul căpitan de la Real Madrid a fost convocat la naționala Spaniei și a luat decizia
Întrebarea care l-a făcut pe Mircea Lucescu să plece din timpul interviului: ”Vedeți-vă de treabă, mă”
lucescu
Laszlo Balint, ”în al 9-lea cer” după ce a câștigat la debut pe banca Petrolului Ploiești: ”O victorie uriașă”
balint
Mircea Rednic a pus tunurile pe arbitraj și pe jucători, după înfrângerea cu Hermannstadt. ”Nu e normal”
rednic
Game, set și meci. Zendaya, fabuloasă în ținute inspirate de tenis și noul ei film, la premiere în jurul lumii
Adrian Mutu, ofertă pe bani grei din străinătate! A cerut un salariu uriaș!
Ionel Ganea îl mitraliază pe Adrian Mititelu, înainte de FCU Craiova - Dinamo! Atac tare: „Vrea să îl copieze pe Becali”
Cum arăta Sofia Vergara când și-a început cariera de model. Actrița este neschimbată la vârsta de 51 de ani
Cum arată Samantha Fox la 58 de ani. Interpreta hitului "Touch Me", care punea pe jar imaginația bărbaților, e măritată cu o femeie
Siturile nucleare ale Iranului: Unde ar putea lansa Israelul un atac în caz de război
De ce Sergiu Nicolaescu era convins că are un fiu? „M-a ales să fiu tatăl copilului ei"
El a fost ”regele” radioului românesc, ascultat de întreaga naţiune. Îţi dai seama cine este tânărul din imagine?
Scene penibile la semimaratonul de la Beijing: alergătorii africani au încetinit pentru ca un chinez să treacă primul linia de sosire VIDEO
Video UTA Arad - Hermannstadt 1-3. Hat-trick pentru Paraschiv. Sibienii, pe primul loc în play-out