Toma Niga

Video Mai câștigă FCSB un portar? Niga nu poate fi învins nici de la 11 metri

Video CS Mioveni - UTA Arad 1-1. Rezultatele etapei a 23-a din Liga 2

Calarasi bucurie

Video Dunărea Călărași - UTA 2-1. Prima înfrângere pentru Ionuț Popa! Rezultatele etapei a 27-a din Liga 2

bucurie mioveni

28.03.2018, 16:06
  • Tenis Wuhan: Simona Halep luptă pentru trofeu, în China

• Cupa României: Dinamo - Dacia Unirea Brăila (marți, 21:30, Digi Sport 1) și Unirea Alba Iulia - FCSB (joi, ora 21:30, Digi Sport 1)

Mioveni și UTA au jucat în epilogul etapei a 23-a din Liga 2, și au terminat la egalitate, scor 1-1. Gazdele au deschis scorul, puțin după primul sfert de oră, prin Ionuț Rădescu (17), după un șut extrem de spectaculos, din afara careului. Nu numai șutul a fost de senzațional, ci și întreaga acțiune din care s-a marcat.

După pauză, în minutul 54, oaspeții au reușit egalarea, Cătălin Hlistei reluând imparabil, pe sub portar, din interiorul careului. Opt minute mai târziu, Ayza a fost faultat la limita careului, iar arbitrul a decis să acorde lovitură de la 11 metri. Năstasie, unul dintre cei mai activi jucători de pe teren, a ratat de punctul cu var, după ce portarul echipei arădene a ghicit colțul și a respins în lateral.

Până la final, gazdele au rămas cu un om mai puțin, după eliminarea lui Alexandru Neagu pentru cumul de cartonașe galbene.

În urma acestui rezultat, UTA, care a acumulat 31 de puncte, continuă să fie neînvinsă cu Ionuţ Popa pe bancă şi după această deplasare! Mioveni are 32 de puncte, echipa lui Laurențiu Roșu ocupând locul 9, o poziție deasupra echipei arădene.

REZUMAT VIDEO CS MIOVENI - UTA ARAD 1-1

Rezultatele etapei a 23-a din Liga 2

Marți

Chindia Târgoviște - Știința Miroslava 2-0 (D. Florea ‘6, Neguț ’90)

Miercuri

Academia Clinceni - Pandurii Tg. Jiu 3-1 (Gheorghe ’35, Popescu ’36, Barbu ’68 / Băjan ’52)
Metaloglobus București - ASU Politehnica Timișoara 0-5 (Sorescu ’12, ’56 , ’82, Ignea ’14, Tabuc ’73)
FC Argeș - Foresta Suceava 0-2 (Matei ’14, Cerlincă ’37)
Dacia Unirea Brăila - Luceafărul Oradea 1-1 (Anghelina ’45 / Oroș ’61)
CS Afumați - Sportul Snagov 1-1 (Buduroi ’79 / Buștea ’15)
CS Balotești - Dunărea Călărași 1-2 (Dedu ’53 / Munteanu ’18, Alexandru ’30)
CS Mioveni - UTA Arad 1-1 (Ionuț Rădescu '17 / Cătălin Hlistei '54)

AFC Hermannstadt - Olimpia Satu Mare 3-0, la "masa verde"
ASA Târgu Mureş - Ripensia Timişoara 0-3, la "masa verde"

Olimpia Satu Mare a fost exclusă din cauza litigiilor cu foştii jucători, iar ASA Târgu Mureş a intrat în faliment şi s-a retras din campionat. Ambele echipe vor pierde la ”masa verde”, cu 0-3, toate meciurile din retur.

Minutul 90. Fluier final. Mioveni și UTA termină partida la egalitate, 1-1.

Minutul 87. Alexandru Neagu, de la gazde, îl faultează pe Tănase, vede al doilea galben şi este eliminat

Minutul  62. PENALTY RATAT DE MIOVENI! Năstasie a ratat de la punctul cu var, portarul Bodea ghicind coltul! Ayza a fost faultat în marginea laterală a careului, dar arbitrul a decis că a fost penalty.

Minutul 54. GOOOOOL UTA! Cătălin Hlistei egalează, după o reluare, din interiorul careului, pe sub portarul Croitoru.

PAUZA

Minutul 17. GOOOOOOL MIOVENI! Ionuț Rădescu deschide scorul pentru Mioveni, după o execuție spectaculoasă din afara careului!

Minutul 1. A început partida dintre CS Mioveni și UTA.

UPDATE: În ultimul meci al etapei, CS Mioveni va primi replica echipei UTA Arad. Meciul trebuia să se dispute în seara zilei de 2 martie, ziua cînd Ionuț Popa era numit director tehnic al arădenilor. Contestat puternic de galerie, Popa și-a văzut de treabă și „roș-albii” au strâns de atunci 5 puncte, după partidele cu Hermannstadt, Balotești și Afumați. De partea cealaltă, Mioveniul, echipă este pregătită de fostul antrenor utist, Laurențiu Roșu, are o singură victorie în acest an, după ce a disputat 4 etape și fostul mijlocaș al Stelei va avea postul în pericol, dacă nu va reuși un rezultat pozitiv.

Dunărea Călărași a obținut o nouă victorie în Liga 2, pe terenul lui CS Balotesti, scor 2-1. Golurile echipei pregătite de Dan Alexa au fost marcate în  prima repriză, prin Vali Munteanu (18) și Vali Alexandru (30). Gazdele, care au ales să dispute meciul pe terenul sintetic al Bazei Sportive a FRF de la Buftea, din cauza stării proaste a terenului din Balotești, au redus scorul, prin Constantin Dedu (52), dar nu au mai avut forța să mai pună în pericol poarta echipei călărășene până la final.

După acest rezultat, Dunărea acumuleaza 62 de puncte în fruntea clasamentui și se menține la trei puncte deasupra celor de la Hermannstadt.

REZUMAT VIDEO CS BALOTEȘTI - DUNĂREA CĂLĂRAȘI 0-2

Minutul 90. Fluier final. Dunărea Călărași câștiga partida cu 2-1.

Minutul 52. GOOOOOOOOOOL CS Balotesti! 1-2! Ilfovenii reduc din diferență, după un șut din afara careului al lui Constantin Dedu, de la aproximativ 30 de metri!

PAUZA

Minutul 30: GOOOOOOOOOOL DUNĂREA CĂLĂRAȘI! 0-2! Valentin Alexandru își trece și el numele pe lista marcatorilor după o nouă greșeală în defensiva gazdelor.

Minutul 18: GOOOOOOOOOOL DUNĂREA CĂLĂRAȘI! 0-1! Valentin Munteanu profită de o greșeală a defensivei adverse și de ieșirea neinspirată a goalkeeperului și înscrie pentru 0-1.

Minutul 1: A început partida.

Etapa a 23-a din Liga 2, reprogramată din cauza vremii potrivnice de la începutul acestei luni, se desfășoară marți și miercuri. Digi Sport transmite, miercuri, două meciuri din această rundă: CS Balotești - Dunărea Călărași, de la ora 16:00 și CS Mioveni - UTA Arad, de la ora 19:00.

Etapa a debutat marți, cu meciul de la Târgovişte dintre Chindia şi Ştiinţa Miroslava. Dacă în tur, echipa târgovișteană s-a impus cu 9-0, acum a câștigat cu 2-0.

Etichete: live , digi sport , in direct la digi sport 1 , chindia târgoviște - Știinta miroslava , cs balotești - dunărea călărași , cs mioveni - uta arad , dacia unirea brăila - luceafărul oradea
Veste proastă pentru Simona Halep! „Nu ştiu de ce s-a întâmplat”

Kanye West a vorbit în premieră despre presupusa aventură a soției sale cu Drake

Are o inaltime de aproape 2 m si e mai greu decat un pui de hipopotam. Cum arata unul dintre cei mai mari catei din lume