Meciul Stelei nu se mai joacă în ziua stabilită! Motivul pentru care partida cu Reșița a fost reprogramată
articol scris de Digi Sport21.08.2025, 14:03
Steaua o va întâlni pe Reșița în etapa cu numărul 4 din Liga 2.
Liga 2 SuperLiga: U Cluj - Csikszereda, sâmbătă, 19:00, DGS 1
La Liga: Real Madrid - Real Sociedad, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Inițial, meciul dintre cele două formații a fost programat luni, 25 august. Totuși, organizatorii au decis să decaleze partida cu două zile, astfel că duelul va avea loc până la urmă sâmbătă, 23 august, de la ora 11:00.
Motivul reprogramării meciului Stelei cu Reșița
Deoarece Steaua a fost programată pentru meciul din Cupa României cu UTA pentru data de 26 august, duelul din campionat a fost decalat. Astfel, duelul cu Reșița va avea loc cu două zile mai devreme decât fusese stabilit inițial.
„Meciul cu ACSM Reșița a fost mutat sâmbătă! Federația Română de Fotbal a modificat programul etapei a IV-a din Liga a II-a. Astfel, partida dintre Steaua și ACSM Reșița nu va mai avea loc luni 25 august, de la ora 17:00, ci sâmbătă, 23 august, de la ora 11:00”, a transmis Steaua.
Cum arată duelurile din play-off-ul Cupei României:
- ACS FC Corvinul – Farul Constanța
- FC Voluntari – AFK Csikszereda
- Politehnica Iași – ACS Petrolul 52
- Steaua București – UTA Arad
- CSM Unirea Alba Iulia – AFC Botoșani
- AFC Câmpulung-Muscel 2022 – Metaloglobus
- Sănătatea Servicii-Publice – Unirea Slobozia
- Agricola Borcea – Campionii FC Argeș
- CSO Băicoi – CS Gloria Bistrița
- Sporting Liești – CS Afumați
- Vulturii Fărcășești – Concordia Chiajna
- Metalul Buzău – Ceahlăul Piatra Neamț
- CSC Dumbrăvița – FC Bihor Oradea
- CSM Olimpia Satu Mare – CSM Slatina
- SSU Politehnica Timișoara – CS Dinamo București
- Șoimii Gura Humorului – Sepsi OSK
Adrian Popa va avea două roluri la Steaua
În această vară, Adrian Popa și-a prelungit contractul de jucător cu Steaua pentru cel puțin un sezon. Între timp, mijlocașul a primit și un rol în cadrul clubului, acolo unde va colabora cu Ștefan Iovan.
Joi, 14 august, Steaua a anunțat staff-ul care se va ocupa de tinerele talente din Ghencea. Adrian Popa a fost trecut ca antrenor în acel comunicat, iar digisport.ro a luat legătura cu mijlocașul.
Adrian Popa a spus că nu s-a retras și va continua să joace la Steaua, doar că de acum înainte va mai avea un rol în cadrul clubului.
"Sunt coordonator alături de Fane Iovan pe ultimele trei grupe de vârstă, adică cele mai mari. Tineretul, U17 și U16. Voi continua și ca jucător, categoric. Voi continua ca fotbalist, iar în timpul liber sau după antrenament, voi merge și acolo. Prin experiența pe care o am ca jucător mă voi ocupa și de partea aceasta.
Rolul meu este de coordonator, dar eu mă ocup în special de integrarea celor care vin la echipa mare din academie. Chiar mi-am luat în cantonament un coleg de cameră născut în 2009, pe Rotaru. Anul acesta de asta mă voi ocupa mai mult de cei care fac pasul la echipa mare.
Eu îmi doream să fac pasul către administrativ, iar propunerea a venit din partea lui Cian (n.r. Andrei Cian, șeful secției de fotbal de la CSA Steaua București)", a spus Adrian Popa, pentru digisport.ro.
Etichete: steaua , uta , liga 2 , cupa romaniei , resita
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
Un pompier voluntar din localitatea Drăgușeni, județul Galați, a fost amendat și a rămas fără...