Reacția lui Gigi Becali, după ce Dinamo a retrogradat în Liga 2
articol scris de Digi Sport30.05.2022, 16:22
Dinamo a remizat cu Universitatea Cluj, 1-1, în partida retur a barajului de promovare/retrogradare din Liga 1 și va juca din sezonul viitor pentru prima dată de la înființare în liga secundă.
![BUCHAREST: GIGI BECALI press conference](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIxJTJGMTIl/MkYyOCUyRjE0MzQ5OTFfMTQzNDk5MV9w/cm9maW1lZGlhLTA0Njc5OTgyOTIuanBn/Jnc9MTA2MCZoPTYzNiZoYXNoPWY1ZTEy/OGU3MTI3NDZlZTZjYTNkYmZmMDA1ZjlhYjlm.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Trupa condusă de Dusan Uhrin a încheiat un sezon dezastruos cum nu se putea mai rău, iar acum viitorul clubului este pus sub semnul îndoielii.
Gigi Becali o compătimește pe Dinamo după ce a retrogradat în Liga 2
Patronul celor de la FCSB, Gigi Becali, a declarat că nu se bucură de situația în care a ajuns Dinamo și chiar a dat senzația că-i compătimește pe rivalii din Ștefan cel Mare.
"Nu am eu treabă cu Dinamo! Ce dacă sunt rivali?! A retrogradat! Şi care e problema mea?! Nici nu mă bucur, nici nu sunt supărat. De ce să mă intereseze pe mine că a retrogradat Dinamo? Spune-mi ce câştig.
Care e avantajul meu? Şi, în plus, să pun eu sare pe rană la oameni?! E treaba suporterilor că se bucură! Dar pun eu sare pe rana celor de la Dinamo?!", a spus Gigi Becali pentru AS.
Nepotul lui Gigi Becali exultă după retrogradarea lui Dinamo
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Spre deosebire de unchiul său, Lucian Becali a transmis că trăiește o bucurie de nedescris și că retrogradarea lui Dinamo reprezintă pentru el ”un vis devenit realitate”.
”Un vis devenit realitate. Dinamo-n B înainte de toate, bucurie mai mare nici că se poate! Nu pot să-mi exprim bucuria îndeajuns pentru această retrogradare istorică, îmi vine să ies la Universitate să sărbătoresc.
Dinamo-n B pentru toți steliștii aduce o satisfacție imensă. La mulți ani în B! DDB în B”, a scris Lucian Becali, pe Facebook.
Dinamo a retrogradat după 1-1 cu "U" Cluj (0-2) în tur
A fost 1-1 în returul barajului, jucat în Ștefan cel Mare, după ce la Cluj, "șepcile roșii" s-au impus cu 2-0.
La București, trupa antrenată de Dusan Uhrin a fost condusă doar două minute de clujeni, după super golul lui Tescan, care a profitat de plasamentul prost al portarului Eșanu.
Vlad Morar a egalat din apropierea porții, după o combinație frumoasă, însă nu s-a mai marcat până la final, deși Dinamo a mai avut două bare și ocazii mult mai multe decât adversarii.
VIDEO cu rezumatul meciului Dinamo - U Cluj 1-1:
Etichete: retrogradare , liga 2 , gigi becali , reactie gigi becali
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...