mourinho re

"Trădarea" din familia lui Mourinho care poate dezvălui viitorul lui "The Special One" după United

Video Bordeaux - Nantes 1-1. 3 parade de senzație a lui Tătărușanu și 7 meciuri fără eșec pentru ”canari”

montpellier nice

Video Montpellier - Nice 2-0. Al doilea eşec consecutiv pentru trupa de pe Coasta de Azur

tatarusanu-1

15.10.2017, 19:41
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)

Ciprian Tătărușanu (31 de ani) continuă seria evoluțiilor bune în tricoul celor de la FC Nantes. Goalkeeperul naționalei a încasat un gol, dar echipa sa a plecat cu un punct de la Bordeaux, datorită paradelor sale extraordinare.

Fostul portar al Stelei a încasat un gol în chiar primul minut de după pauză, dar mai apoi a făcut tot ce a depins de el pentru ca Nantes să plece măcar cu un punct și a reușit.

În minutul 54, Tătărușanu a blocat cu piciorul șutul lui Malcom și a transmis un mesaj clar că a doua oară va fi foarte greu de învins. Internaționalul român a fost, mai apoi, protagonistul unei duble parade, în minutul 79, după ce a respins în lateral o minge trimisă cu pământul de către Djidji, după care a intervenit salvator și la reluarea lui Cafu.

Bordeaux - Nantes 1-1
Au marcat: Malcom 47 / Nakoulma 45+1

Bordeaux: Costil - Lewczuk, Toulalan, Jovanovic, Pellenard - Lerager, Otavio, Sankhare (Vada 68) - Malcom, De Preville (A. Mendy 74), Kamano (J. Cafu 60)
Antrenor: Jocelyn Gourvennec

FC Nantes: Tătărușanu - Dubois, Awaziem, Diego, Djidji - Thomasson (Iloki 81), Ronjier (N. Gandi 87), Krhin, Toure, Lima (El Ghannassy 74) - Nakoulma
Antrenor: Claudio Ranieri

La nici două luni de la deschidere, Garda Financiară trimisă de concurenţă era cât pe ce să închidă...

Video Toulouse - Nantes 1-1. Tătăruşanu a primit gol în prelungiri, dintr-un penalty provocat de el

Tatarusanu Toulouse Nantes

Ce scrie presa japoneză despre românii „rușinați” care i-au cerut scuze premierului Abe, după „vizita lipsită de diplomație”

Video Veşti bune pentru PSG. Neymar îşi anunţă reîntoarcerea cu driblinguri şi faze spectaculoase

NEYMAR

Video Tătărușanu i-a cucerit definitiv: "Super paradă în fața lui Mbappe! Un meci extraordinar în fața unui gigant"