Leonardo Jardim, succesorul lui Claudio Ranieri la AS Monaco
16.05.2014, 15:52Portughezul Leonardo Jardim, care a pregătit-o în acest sezon pe Sporting Lisabona, o va antrena în următorii doi ani pe AS Monaco, unde îl va înlocui pe italianul Claudio Ranieri, anunţă cotidianul sportiv lusitan A Bola.
Publicaţia iberică dezvăluit că Jardim a parafat înţelegerea cu gruparea din Principat după o întâlnire a agenţilor săi cu directorul sportiv al lui AS Monaco, Vadim Vasiliev.
![jardim](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTQl/MkYwNSUyRjE2JTJGMjYzMzMyXzI2MzMz/Ml9qYXJkaW0uanBnJnc9MTA2MCZoPTYz/NiZoYXNoPTM1MzFkMDExNDc1NjcwMjU4YTU0NTE3MzZhNTgyNDgw.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Conducătorii clubului monegasc au ajuns anterior la un acord cu omologii de la Sporting în privinţa unei indemnizaţii pentru eliberarea lui Jardim, a cărei valoare este estimată de A Bola la 3 milioane euro.
Etichete: as monaco , sporting lisabona , leonardo jardim , jardim as monaco
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...
![drg](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDcl/MkYyNSUyRjIwMzMwMzBfMjAzMzAzMF9k/cmcucG5nJnc9MzgwJmg9MjI4Jmhhc2g9/ZWY3MmZmYWEzN2RkM2NmZjY1MGMxMzM2NmI0MDYxYTU=.thumb.jpg)
![ilie dumitrescu](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMjAl/MkYwMSUyRjA2JTJGMTE0ODU1N18xMTQ4/NTU3X2lsaWUtZHVtaXRyZXNjdS0xLmpw/ZyZ3PTM4MCZoPTIyOCZoYXNoPWEyNTRm/MTE3OTE3ZWNmYTY5ZmQ3MzY2Y2VkMmNlYzk5.thumb.jpg)