lyon bordeaux

Video Lyon la prima înfrângere pe teren propiu în 2016. OL - Bordeaux 1-3

Video Lille - Monaco 1-4. Formația din Principat este lider în Ligue 1

balotelli

Video Nu a avut nevoie de acomodare. Balotelli a marcat după 7 minute jucate pentru Nice

monaco lille

10.09.2016, 23:26
  • La Liga, etapa a 20-a: Real Madrid - Deportivo (azi, 17:15, Digi Sport 1) și Betis - Barcelona (azi, 21:45, Digi Sport1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (azi, 21:45, Digi Sport 2)

Monaco este lider în Ligue 1 după primele patru etape. Trupa portughezului Jardim a făcut scor în deplasarea de la Lille şi are 10 puncte în clasament. Echipa din Principat s-a impus cu 4-1 pe terenul celor de la Lille.

Monaco a avut un start excelent de meci în deplasarea de la Lille. Sidibe l-a învins pe Enyama cu un şut de la 20 de metri la care portarul gazdelor nu a avut reacţie. Atacantul monegascilor nu s-a bucurat la reuşita împotriva fostei sale echipe.

Oaspeţii s-au desprins repede. Adama Traore a marcat pentru 2-0 după o centrare respinsă în apropierea porţii de Enyama. Lille a schimbat doi jucători la pauză, însă tot Monaco a marcat. Fabinho a punctat pentru 3-0 cu un voleu perfect.

Polonezul Glik şi-a trecut numele pe lista marcatorilor după centrarea excelentă a lui Joao Moutinho. Julian Palmieri a salvat onoarea gazdelor în ultimul minut de joc.

S-a terminat 4-1 pentru Monaco, lider în Hexagon după primele patru etape.

ECHIPELE

LOSC (4-2-3-1): Enyeama – Corchia, Civelli, Basa, Palmieri – Amadou, Sankhare – Amalfitano (Mavuba, 46), Benzia (Mendes, 46), De Preville (Bautheac, 61) – Eder

Antrenor: Frederic Antonetti

AS Monaco (4-5-1): De Sanctis – Raggi, Glik, Jemerson, Sidibe (Toure, 79) – Traore, Bakayoko, Bernardo Silva (Moutinho, 62), Fabinho, Dirar – Germain (Falcao, 65)

Antrenor: Leonardo Jardim

Tânăra are câteva zeci de mii de fani pe YouTube și Instagram, așa că i-a făcut o propunere...

Video Surpriză la Lyon. Gazdele nu au reuşit să bată Angers şi au ratat şansa de a urca pe locul 2

lyon

După Putin, hop și Dodon!

Video Montpellier - Monaco 0-0. Campioana s-a oprit la patru victorii consecutive în Ligue 1