radamel falcao

Video S-a "trezit tigrul"! Falcao, ”dublă” pentru Monaco: 4 goluri în doar câteva zile

Video Lyon - Bastia 2-1. Cu doi oameni în plus, gazdele au învins după un penalty și un autogol

balotelli

Balotelli se vede campion: ”Sunt aici pentru a câștiga trofee!”

lyon bastia

05.11.2016, 23:52

ÎN DIRECT la Digi Sport 3, Olympique Lyon a incheiat excelent o săptămână perfectă. După victoria de la Toulouse şi remiza de pe terenul lui Juventus, trupa lui Bruno Genesio a învins-o şi pe Bastia.

Lyon a deschis scorul în minutul 37 dintr-un penalty scos de Ghezzal şi transformat de Alexandre Lacazette, fotbalist ajuns la zece reuşite în acest sezon. Imediat, Lacazette putea majora avantajul gazdelor, dar nu a fost inspirat în două situaţii ideale (minutele 39 şi 41).

Bastia a rămas în zece oameni în startul părţii secunde: portarul Leca a văzut direct cartonaşul roşu. Gonalons putea marca golul serii, dar şutul său din afara careului a zguduit încheietura barelor (72).

Corsicanii au rămas în nouă, (74), când Cahuzac a primit al doilea avertisment. Cu doi jucători în plus, Lyon a făcut 2-0 cu şansă: centrarea lui Ferri a fost deviată în proprie poartă de Bengtsson.

Ultimul cuvânt l-a avut, însă, Bastia, care a înscris golul de onoare în prelungiri prin Enzo Crivelli.

Echipele:

Lyon: Lopes - Gaspar, Mammana, Diakhaby, Morel - Ghezzal, Gonalons, Tolisso, Cornet - Fekir, Lacazette;
Antrenor: Bruno Genesio;

Bastia: Leca - Keita, Marange, Peybernes, Bengtsson - Coulibaly, Cahuzac, Danic - Diallo, Crivelli, Saint-Maximin;
Antrenor:Francois Ciccolini.

O actriță de 31 de ani din Republica Moldova a fost ucisă cu sânge rece de propriul ei soț, care...

Video Tătăruşanu a povestit cum a ajuns la Nantes: "Asta m-a convins"

tatarusanu transfer nantes

Țările în care restaurantele KFC se închid din lipsă de carne de pui

Video Monaco - Djon 4-0. Trupa lui Jardim rămâne neînvinsă în Ligue 1, în 2018

as monaco

Video Toulouse - PSG 0-1. Portarul gazdelor a fost omul meciului. Gol de 3 puncte marcat de Neymar