bordeaux

Video Bordeaux - St. Etienne 3-2. Gazdele încep sezonul cu dreptul

Video Montpellier - Angers 1-0. Algerianul Boudebouz a adus revanșa pentru sezonul trecut

metz - lille

Video Metz - Lille 3-2. Victorie după 19 ani, la capătul unui joc cu o desfășurare "nebună"

montpellier

13.08.2016, 22:45

Montpellier a început cu dreptul noul sezon de Ligue 1 - s-a impus la limită cu Angers, scor 1-0, grație unui gol marcat de Ryad Boudebouz.

Algerianul a punctat decisiv după doar opt minute de joc. Oaspeții au răspuns prin ocazia lui Toko Ekambi, însă Jourdren a intervenit salvator. Montpellier putea rezolva defintiv meciul la ocazia lui Casimir Ninga, care l-a făcut remarcat pe portarul oaspeţilor, Petric.

S-a terminat 1-0, iar Montpellier şi-a luat revanşa faţă de Angers, pentru înfrângerea din sezonul trecut, de pe teren propriu.

Jucătorii care au evoluat pentru cele două echipe:

Montpellier: Jourdren – Vanden Borre (Deplagne, 86), Congre, Hilton, Roussillon – Skhiri, Sanson (Berigaud, 80) – Camara, Boudebouz, Ninga (Remy, 59) – Mounie.

Antrenor: F. Hantz

Angers: Petric – Andreu, Traore, Thomas, Manceau – Capelle (Ketkeophomphone 58), N’Doye, Santamaria, Sunu (Pepe, 65) – Toko-Ekambi, Diedhiou (Nwakaeme, 71).

Antrenor: S. Moulin

VIDEO Montpellier - Angers 1-0

lyon

Primul oraș de provincie din România care ar putea avea metrou

Video Montpellier - Nice 2-0. Al doilea eşec consecutiv pentru trupa de pe Coasta de Azur

montpellier nice

Video Monaco - Montpellier 1-1. Oaspeţii au egalat în prelungiri, iar campioana a ratat şansa de a urca pe primul loc