Video Neymar, inamicul numărul 1 pe Velodrome! Fanii lui OM au aruncat cu sticle de plastic spre el

Video Neymar, după eliminarea de pe Velodrome: ”Am semne pe tot corpul. M-am enervat. A făcut ce a vrut el”

Versiunea lui Dani Alves în scandalul Cavani - Neymar: ”Eu nu sunt bona lor”

neymar eliminat

23.10.2017, 10:05
  • Liga 1, etapa 25: Viitorul - Botoşani e luni, ora 20:45, pe Digi Sport 1

VIDEO Olympique Marseille - PSG 2-2. Neymar și-a ieșit din minți pe finalul meciului de pe Velodrome, după ce a fost faultat constant de adversari. A primit două ”galbene” în două minute și a fost eliminat.

Starul de 25 de ani și-a explicat ieșirea nervoasă avută și l-a taxat și pe arbitrul partidei pentru deciziile luate.

"Am petrecut tot meciul lovit până am ajuns la limită. Am semne pe tot corpul. A fost o lovitură după care am încercat să joc mai departe, deși am fost faultat clar. M-a enervat lovitura primită din spate.

Arbitrul a făcut ce a vrut el, anume m-a eliminat pe mine ca să pară mai presus decât jucătorii”, a spus Neymar, pentru Esporte Interativo.

După ce a fost de departe cel mai faultat om al partidei, sud-americanul și-a ieșit din minți și în minutul 87 a lovit cu capul în figură un adversar.

Chiar dacă a fost lipsit de intensitate, gestul a fost considerat nesportiv de arbitrul partidei, care i-a acordat al doilea galben în două minute și l-a trimis la cabine.

Lupta strânsă se dă în continuare cu daneza Caroline Wozniacki, dar vine tare din urmă și Garbine...

Video&Foto Iubita lui Neymar a ”dat” din casă! Indiciul că brazilianul poate ajunge la Real Madrid