toulouse

Video Toulouse - Bordeaux 4-1. Martin Braithwaite a reuşit „dubla”

PSG - Metz 3-0. Parizienii s-au impus fără emoții în primul meci de pe teren propiu din noul sezon

bielsa2

Noul patron al lui Marseille promite să-l readucă pe marele Bielsa: "Va fi o revoluție!"

psg metz

22.08.2016, 00:07
  • La Liga, etapa a 20-a: Real Madrid - Deportivo (duminică, 17:15, Digi Sport 1) și Betis - Barcelona (duminică, 21:45, Digi Sport1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

PSG a obţinut fără prea multe emoţii victoria în meciul cu Metz. Parizienii s-au impus cu 3-0.  În prima repriză, campioana Franţei a avut două mari ocazii: Di Maria a şutat puţin pe lângă vinclu, iar Cavani a nimerit bara.

Lucas a deschis scorul în minutul 52, cu un şut la colţul lung. Metz a ieşit la joc, dar Kevin Trapp a blocat atacurile oaspeţilor. Di Maria a mai avut o mare ocazie, apoi Kurzawa a majorat diferenţa cu o lovitură de cap.

Di Maria putea să îşi treacă şi el numele pe lista marcatorilor, dar a lovit transversala. În prelungiri, Rivierez a deviat şutul lui Verratti în proprie poartă, iar PSG s-a impus cu 3-0.

ECHIPELE

PSG (4-3-3): Trapp - Aurier, David Luiz, Kimpembe, Kurzawa - Pastore(Ben Arfa 80), Motta, Rabiot(Matuidi 72) - Lucas(Verratti 65), Cavani, Di Maria

Antrenor: Unai Emery

METZ (4-2-3-1): Didillon - Rivierez, Milan, Falette, Signorino - Doukoure(Diallo 71), Mandjeck - Jouffre(Mollet 82), Cohade, Nguette(Sarr 70) - Erding

Antrenor: Pgilippe Hinschberger

Avocatul lui Neymar: ”Jucătorul nu are clauză de eliberare în contractul încheiat cu PSG”