evra-1

”Cară-te!”. Fanii lui OM i-au transmis un mesaj clar lui Patrice Evra la meciul cu SM Caen. Reacția jucătorului

Video St. Etienne - Lyon, întrerupt. Fanii ”verzilor” au invadat terenul, la 0-5. Meciul s-a reluat după mai mult de 30 de minute

neymar real

Perez nu a renunţat la ideea de a-l aduce pe Neymar la Real Madrid. Contacte cu tatăl brazilianului

ASSE OL fekir

06.11.2017, 00:22
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)
  • Cupa Spaniei, sferturi: Alaves-Valencia (miercuri, ora 20:00, Digi Sport 1), Real Madrid - Leganes (miercuri, 22:30, Digi Sport 1)

UPDATE 00:36 - Meciul s-a încheiat. Arbitrul Clement Turpin a pus capăt meciului chiar la intrarea în minutul 90. Olympique Lyon s-a impus cu 5-0 pe terenul marii rivale, AS Saint-Etienne.

Echipele:

ASSE: Ruffier - Pierre-Gabriel (Janko, 67), Theophile-Catherine, Lacroix, M'Bengue (F. Pogba, 46) - H. Maiga, Selnaes, Pajot - Hamouma (Soderlund, 13), J. Bamba, Monnet-Paquet.
Antrenor: Oscar Garcia.

OL: Lopes - Tete, Marcelo, Morel, Marcal (F. Mendy, 79) - Tousart (Ndombele, 79), Aouar - B. Traore, Fekir (Ferri, 87), Depay - Mariano.
Antrenor: Bruno Genesio.

UPDATE 00:31 - Meciul s-a reluat după o întrerupere de mai mult de o jumătate de oră și după ce fanii care au invadat terenul au fost evacuați din incinta arenei ”Geoffroy-Guichard”. Mai mult decât atât, antrenorul lui Lyon, Bruno Genesio, a decis să-l înlocuiască, înainte de reluarea jocului, pe cel care i-a provocat pe fanii lui Saint-Etienne, Nabil Fekir, cu Jordan Ferri.

Derby-ul dintre AS Saint-Etienne și Olympique Lyon a fost întrerupt, duminică seară, după ce suporterii gazdelor au intrat pe teren, în urma provocărilor lui Nabil Fekir, după golul de 0-5.

După ce a punctat în minutul 84, căpitanul lyonezilor și-a dat jos tricoul și i l-a arătat fanilor adverși, așa cum au procedat Lionel Messi, Cristiano Ronaldo și Mauro Icardi, în Real Madrid - Barcelona (sezonul trecut), Barcelona - Real Madrid (Supercupa Spaniei din acest sezon) și, respectiv, Inter - Milan 3-2 (actualul sezon), cu mențiunea că ultimul a făcut respectivul gest în fața propriilor susținători.

Atitudinea lui Fekir i-a scos din minți pe fanii ”verzilor”, care au intrat în număr mare pe suprafața de joc. Arbitrul Clement Turpin a oprit partida, iar jucătorii lui OL au plecat imediat la vestiare, ei fiind urmați, peste câteva minute, și de cei ai lui ASSE.

Fekir a fost și avertizat de Turpin, după ce și-a dat jos tricoul, iar, din cauza acestui cartonaș galben, urmează să fie suspendat în meciul cu Montpellier.

Memphis Depay (10), Nabil Fekir (25, 84), Mariano Diaz (58) și Bertrand Traore (65) au punctat pe ”Geoffroy-Guichard” într-un meci care se îndrepta clar spre o victorie categorică a lui Lyon.

PROGRAMUL CANALELOR DIGI SPORT

Femeia – căsătorită și cu doi copii - trăiește în prezent într-o locație secretă în Coreea de Sud...

Video Surpriză la Lyon. Gazdele nu au reuşit să bată Angers şi au ratat şansa de a urca pe locul 2

lyon

Noi informații în cazul militarului care și-a ucis concubina la coafor

Video St. Etienne - Toulouse 2-0. Prima victorie din ultimele 11 etape

St Etienne Toulouse

Video Lyon - Marseille 2-0. Echipa lui Garcia, primul eşec după 12 etape. Eroare uriaşă Mandanda