neymar-5

Salariu de cinci stele primit de Neymar la PSG. Brazilianul câştigă 4.000 de euro pe oră

Video Strasbourg - FC Nantes 1-2. Tătăruşanu, din nou salvator! Intervenţii "de 3 puncte" ale românului

thauvin 1

Video Marseille - Toulouse 2-0. Echipa lui Rudi Garcia se apropie de podium

tatarusanu-1

24.09.2017, 20:33
  • La Liga, etapa a 20-a: Real Madrid - Deportivo (duminică, 17:15, Digi Sport 1) și Betis - Barcelona (duminică, 21:45, Digi Sport1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

Strasbourg a înregistrat a patra înfrângere consecutivă în Ligue 1. Nou promovata a pierdut meciul de acasă, 1-2 cu Nantes, pentru care Tătăruşanu a fost titular.

Gazdele au început bine disputa din etapa a 7-a - Nuno Da Costa a deschis scorul din centrarea lui Jonas Martin. Doar trei minute a ţinut bucuria jucătorilor lui Strasbourg.

Thomasson l-a învins pe Kamara cu un şut din întoarcere. "Canarii" au mai marcat o dată până la pauză. Căpitanul lui Nantes, Leo Dubois, a reuşit o execuţie superbă, de la mare distanţă.

Strasbourg a încheiat meciul în atac, dar Tătăruşanu a fost în zi mare.
Fostul portar al Fiorentinei a intervenit de două ori salvator la execuţiile lui Terrrier. Nici Blayac nu a putut să-l invinga pe Tătăruşanu.
Gazdele au mai avut o ocazie uriaşă în al 3-lea minut de prelungiri.

Tătăruşanu era învins la şutul lui Lienard, dar Alcibiade a scos de pe linia porţii. S-a terminat 2-1 pentru Nantes, care a obţinut a treia victorie la rând în Ligue 1.

Tatarusanu Toulouse Nantes

Avertismentul medicilor: Gripa poate deveni mortală

Video Veşti bune pentru PSG. Neymar îşi anunţă reîntoarcerea cu driblinguri şi faze spectaculoase

NEYMAR

Video Tătărușanu i-a cucerit definitiv: "Super paradă în fața lui Mbappe! Un meci extraordinar în fața unui gigant"