pro rapid re

Video&Foto Baza Pro Rapid e în paragină, dar Primăria vrea să o revitalizeze. Academia Rapid ar putea ajunge acolo

Messi, scos din sărite după prima înfrângere a Barcelonei din acest sezon. "Să nu-l mai văd pe teren!"

Stanciu vizita medicala 3

Exclusiv Stanciu a ratat transferul vieţii din cauza foamei de bani a lui Anderlecht. "Ne înţelesesem cu Borussia"

Espanyol v Barcelona - Spanish Copa del Rey

18.01.2018, 17:56
  • La Liga, etapa 24: Betis - Real (azi, 21:45, Digi Sport 2)
  • Liga 1, etapa a 25-a: Dinamo - FCSB (azi, ora 20:45, Digi Sport 1)

Înfrângerea Barcelonei în meciul cu Espanyol, din prima manșă a sferturilor Cupei Spaniei nu i-a picat bine lui Messi. Conform Diario Gol, starul Barcelonei ar fi cerut ca un coleg de-al său, Aleix Vidal, să nu mai joace în tricoul Barcelonei.

Supărarea argentinianului vine după desele greșeli din apărare și după ce jocul său nu a mai fost cel obișnuit, iar pasele care trebuiau să-i parvină nu au mai ajuns la destinație. Deși a avut o posesie a balonului de 72 la sută, Barcelona a pierdut după golul lui Melendo, din minutul 88.

Messi a ratat și un penalty, în minutul 62, la 0-0. A fost a 20-a lovitură de pedeapsă ratată de Messi din 85 de execuții.

În meciul de pe Estadi Cornella-El Prat, Barcelona a jucat fără Iniesta și Dembele, accidentați, iar Luis Suarez, Rakitic și Jordi Alba au fost rezerve. Deși era deja pe lista neagră, Aleix Vidal a fost trimis de Valverde pe teren în dorința de a-i da minute pentru a putea fi apoi vândut. Fundașul a fost chiar integralist, deși experimentul lui Valverde s-a dovedit că a eșuat.

Pentru vânzarea lui Vidal, Barcelona cere 20 de milioane de euro.

Datoriile lanțului de restaurante pe care îl deține depășesc 71 de milioane de lire sterline.

Argentinienii vor Cupa Mondială cu orice preţ. Îi cer lui Messi să joace mai puţin pentru Barcelona