Exclusiv Motivul pentru care Daniel Isăilă a plecat de la echipă după 13 meciuri
articol scris de Digi Sport28.05.2025, 09:51
Daniel Isailă (52 de ani) a rămas liber contract, după ce s-a despărțit de Baniyas, grupare din prima ligă a Emiratelor Arabe Unite.
Fotbal SuperLiga: CFR Cluj - U Cluj, sâmbătă, 20:00, DGS 1
La Liga: Barcelona - Mallorca, sâmbătă, 17:15, DGS 1
Tehnicianul român ajunsese pe banca lui Baniyas la începutul anului, după ce în prima parte a sezonului a pregătit-o pe Khoor Fakkan.
Daniel Isăilă: "Clubul era într-o situație critică și nimic nu s-a schimbat"
În cadrul unei intervenții telefonice la Digi Sport, Daniel Isăilă a vorbit despre motivul plecării de la gruparea saudită.
"Când am venit, clubul era într-o situație de critică, de retrogradare. Era într-un moment destul de greu, dar așa a fost discuția. Am discutat cu cei din conducere, din păcate nu s-au schimbat mult în bine de la ultima mea experiență cu ei. Problemele s-au accentuat și am preferat să nu mai continuăm.", a transmis Daniel Isăilă, la emisiunea Digi Sport Special.
Daniel Isăilă a reușit să o salveze pe Baniyas de la retrogradare și a terminat sezonul pe locul 12 din 24 echipe, cu 27 de puncte.
VIDEO integral cu emisiunea unde Daniel Isăilă a intervenit telefonic:
- 13 meciuri a bifat Daniel Isăilă pe banca celor de la Baniyas în acest sezon: cinci victorii, trei remize și cinci înfrângeri.
Daniel Isăilă a mai avut un mandat la Baniyas
Pentru Daniel Isăilă a fost al doilea mandat la Baniyas.
Românul a mai antrenat gruparea din Emiratele Arabe Unite și în perioada 2020-2023, când a bifat 94 de meciuri, cu o medie de 1,36 de puncte per joc.
În sezonul 2020/2021, cu Daniel Isailă pe bancă, Baniyas a încheiat campionatul pe locul doi.
Etichete: daniel isaila , baniyas
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
Un explorator român, Radu Frențiu a găsit cel mai lung șarpe sălbatic din lume, pe o insulă din...