critici morata

Morata simte deja presiunea sumei de transfer: "Am jucat 15 minute, dar criticii mă ucid"

Arsenal a revenit incredibil cu Leicester! Două goluri în două minute și debut de excepție pentru Lacazette

costa

Chelsea, dată în judecată de fostul său golgheter, Diego Costa

arsenal leicester

11.08.2017, 23:40
  • La Liga, etapa 24: Betis - Real (azi, 21:45, Digi Sport 2)
  • Liga 1, etapa a 25-a: Dinamo - FCSB (azi, ora 20:45, Digi Sport 1)

Spectacol total în primul meci al sezonului din Premier League! La Londra, Arsenal a învins-o cu 4-3 pe Leicester City, după un meci extraordinar.

După doar două minute, francezul Lacazette a marcat primul său gol în tricoul lui Arsenal, însă Okazaki a egalat imediat, pentru ca Vardy să o aducă în avantaj pe Leicester. Welbeck a marcat apoi pentru 2-2, chiar înainte de pauză. Era însă doar începutul nebuniei de pe Emirates.

Vardy a reușit dubla, a făcut 3-2 pentru Leicester, însă Arsene Wenger a fost extrem de inspirat și i-a introdus pe Ramsey și pe Giroud. Cei doi au reușit să marcheze din centrările lui Xhaka, aducând o victorie nesperată pentru Arsenal, scor 4-3.

Giroud a ajuns la 50 de goluri pe Emirates, francezul fiind depășit la acest capitol doar de Van Persie și Walcott.