Netherlands: Go Ahead Eagles vs Feyenoord
Antrenorul dorit de Liverpool în locul lui Jurgen Klopp a făcut anunțul în direct
(SP)ITALY VERONA FOOTBALL SERIE A HELLAS VERONA VS AC MILAN
Manchester City ”sparge” banca pentru starul lui AC Milan! Câți bani sunt dispuși să ofere ”Cetățenii”
FOTBAL:FARUL CONSTANTA-FCSB, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (31.03.2024)
”60 de milioane de căutări. E un brand în toată lumea”. Clubul din SuperLiga care a dat lovitura
Liga Digi Sport

Video Crystal Palace - Manchester City 0-1. Spectacol total în Leicester - Chelsea 1-3 și Tottenham - Nottingham Forest 3-1

11.03.2023, 21:20

Etapa a 27-a din Premier League a oferit câteva meciuri foarte spectaculoase. Patru dintre cele șase jocuri de sâmbătă au fost în direct la Digi Sport.

Crystal Palace v Manchester City - Premier League
Erling Haaland a deschis scorul pentru Manchester City, în meciul cu Crystal Palace / Foto: Getty Images
  • SuperLiga: Dinamo - Voluntari, vineri, 20:00, DGS 1

• La Liga: Real Sociedad - Real Madrid, vineri, 22:00, DGS 2

Crystal Palace - Manchester City 0-1. Spectacol total în Leicester - Chelsea 1-3 și Tottenham - Nottingham 3-1

După ce Liverpool a pierdut pe teren propriu cu Bournemouth, scor 0-1, Chelsea s-a impus cu 3-1 în deplasarea cu Leicester. Același scor l-a reușit și Tottenham, pe teren propriu, cu Nottingham Forest.

În ultima confruntare a zilei, Crystal Palace - Manchester City s-a terminat 0-1, iar singurul gol a fost marcat de Erling Haaland.

Crystal Palace - Manchester City 0-1

Manchester City a condus de la un capăt la altul meciul din deplasarea cu Crystal Palace, chiar dacă nu a forțat și s-a impus doar cu 1-0. Rodri și Dias au ratat ocazii imense în aceeași fază din minutul 3, iar Haaland a ieșit la rampă după o jumătate de oră de joc, însă nu l-a putut învinge pe Guaita.

În repriza secundă, nici Foden nu l-a putut bate pe portarul lui Crystal Palace, din lovitură liberă. Campionul mondial Julian Alvarez a ratat apoi două ocazii pentru City în interval de 8 minute. Pe final, trupa lui Guardiola a primit penalty, iar golgheterul Haaland l-a transformat și Crystal Palace - Manchester City s-a terminat 0-1.

VIDEO cu rezumatul meciului Crystal Palace - Manchester City 0-1:

Min. 90+5: Final de meci, Crystal Palace - Manchester City 0-1.

Min. 78: Gol Manchester City. Haaland transformă cu siguranță lovitura de pedeapsă.

Min. 76: Penalty pentru Manchester City, după o intervenție a lui Olise la Gundogan.

Min. 68: Ocazie Manchester City. Alvarez șutează de la 20 de metri, dar exact pe direcția portarului, care reține.

Min. 60: Ocazie Manchester City. Julian Alvarez primește o pasă perfectă de pe dreapta, preia superb și șutează din marginea careului, dar peste poartă.

Min. 57: Ocazie Manchester City. Foden execută o lovitură liberă de la 17 metri, direct pe poartă, dar Guaita are o intervenție incredibilă, de la rădăcina barei.

Min. 46: Începe repriza secundă.

Min. 45+2: La pauză, Crystal Palace - Manchester City 0-0.

Min. 30: Ocazie Manchester City. Haaland trimite un șut tare, din unghi, portarul respinge într-un coechipier, mingea sare tot la Haaland, care nu reușește să-l învingă pe portar din câțiva metri.

Min. 3: Ocazie Manchester City. După o centrare în careu, Lokonga respinge până la Rodri, care șutează din voleu, Guaita respinge, Dias șutează în blocaj, mingea sare la același Rodri, care nimerește și el în blocaj.

Min. 1: Începe meciul.

Crystal Palace: Guaita - Clyne, Andersen, Guehi, Mitchell - Milivojevic, Lokonga - Schlupp, Olise, Zaha - Ayew
Antrenor: Patrick Vieira

Manchester City: Ederson - Stones, Akanji, Dias, Ake - Rodri, Gundogan - Foden, Silva, Grealish - Haaland
Antrenor: Joep Guardiola

Leicester - Chelsea 1-3

A fost spectacol total în meciul Leicester - Chelsea, înscheiat 1-3. Oaspeții au deschis scorul în minutul 11, prin voleul spectaculos al lui Chiwell, însă Leicester a dat replica imediat, când Amartey a avut oocazie dintr-un metru.

Ambele echipe au avut câte o bară în interval de două minute: Chelsea, prin scărița lui Joao Felix, iar Leicester, prin Dewsburry Hall. Același Joao Felix a avut un gol anulat pentru offside. Până la pauză, Leicester a egalat prin super șutul lui Daka, iar în prelungirile primei reprize, Chelsea a făcut 2-1 prin scărița lui Havertz.

Partea secundă a fost la fel de spectaculoasă. Fofana a ratat o ocazie uriașă pentru londonezi, iar în celălalt careu, șutul lui Castagne a fost respins de Cucurella de pe linia porții. A urmat ocazia lui Havertz, oprită de parada lui Ward, iar apoi golul anulat al lui Mudryk. Chelsea a făcut 3-1 în minutul 79 și a stabilit scorul final.

VIDEO cu rezumatul meciului Leicester - Chelsea 1-3:

Min. 90+7: Leicester - Chelsea se termină 1-3.

Min. 87: Faes (Leicester) primește al doilea cartonaș galben și este automat eliminat.

Min. 79: Gol Chelsea. Havertz centrează pentru Mudryk, care retrimite în careu, de unde Kovacic înscrie spectaculos.

Min. 75: Gol anulat Chelsea. Mudryk înscrie, dar reușita sa e anulată pe motiv de offside.

Min. 72: Ocazie Leicester. Pereira centrează, Kepa respinge până la Barnes, care recentrează cu capul, dar Dewsburry-Hall reia slab, din poziție excelentă și Kepa reține.

Min. 68: Ocazie Chelsea. După o centrare din corner, Havertz trimite cu capul, dar Ward are o paradă senzațională.

Min. 65: Ocazie Leicester. După o centrare în careu, portarul boxează până la Castagne, care șutează, dar Cucurella respinge de pe linia porții.

Min. 46: Ocazie Chelsea. După o centrare în careu, Fofana trimite cu capul, dar Ward respinge de sub transversală.

Min. 45+7: Pauză.

Min. 45+6: Gol Chelsea. Enzo Fernandez pasează liftat pentru Havertz, care înscrie cu o scăriță.

Min. 41: Ocazie Leicester. Maddison are o acțiune superbă, dar șutul său e parat de Kepa.

Min. 39: Gol Leicester. Daka prinde un șut superb de la 20 de metri și egalează.

Min. 34: Gol anulat Chelsea. Mudryk pasează la Loftus-Cheek, care trimite la Joao Felix, iar acesta înscrie, dar reușita sa e anulată pe motiv de offside.

Min. 26: Bară Leicester. Dewsburry-Hall șutează din afara careului, mingea e deviată cu spatele de Koulibaly și nimerește transversala.

Min. 24: Bară Chelsea. Joao Felix e lansat în adâncime, lobează portarul, dar nimerește bara.

Min. 14: Ocazie Leicester. Maddison centrează din lovitură liberă în fața porții, dar Amartey nu reușește să împingă mingea în poartă din mai puțin de un metru.

Min. 11: Gol Chelsea. Koulibaly centrează în careu, iar Chilwell deschide scorul cu un șut din voleu.

Echipele de start:

Leicester: Ward - Pereira, Souttar, Faes, Castagne - Amartey, Mendy - Iheanacho, Maddison, Dewsbury-Hall - Daka
Antrenor: Brendan Rodgers

Chelsea: Kepa - Fofana, Koulibaly, Cucurella - Loftus-Cheek, Fernandez, Kovacic, Chilwell - Joao Felix, Havertz, Mudryk
Antrenor: Graham Potter

Tottenham - Nottingham 3-1

Tottenham n-a avut nicio problemă cu Nottingham Forest și s-a impus cu 3-1. Richarlison a avut un gol anulat în minutul 3, pentru un offside foarte mic, iar Kane a deschis scorul în minutul 19, din centrarea lui Porro.

Trupa lui Conte a primit penalty în minutul 34, iar Kane l-a transformat cu un șut pe mijlocul porții și a stabilit scorul pauzei. Tottenham și-a arătat superioritatea și în repriza a doua, iar Son a marcat pentru 3-0 după o oră de joc.

Nottingham a avut o ocazie mare prin Aurier, dar Forster a fost pe fază. Pe final, Worrall a redus diferența pentru "pădurari", iar în prelungiri, echipa lui Cooper a primit un penalty, după un henț stupid al lui Kulusevski. Numai că execuția lui Ayew a fost parată de portar, iar Tottenham - Nottingham s-a terminat 3-1.

VIDEO cu rezumatul meciului Tottenham - Nottingham 3-1:

Min. 90+9: Tottenham - Nottingham se termină 3-1.

Min. 90+6: Penalty ratat Nottingham. Ayew execută lovitura de pedeapsă, dar portarul apără.

Min. 90+5: Penalty pentru Nottingham, după un henț al lui Kulusevski în careu.

Min. 81: Gol Nottingham. Felipe centrează din corner, iar Worrall înscrie cu capul.

Min. 76: Ocazie Nottingham. După o centrare din corner, Aurier trimite cu capul, dar Forster are o parada superbă.

Min. 62: Gol Tottenham. Pe contraatac, Richarlison pătrunde pe dreapta și centrează, mingea e respinsă tot la el, brazilianul centrează din nou, iar Son preia și marchează din centrul careului.

Min. 45+3: Pauză.

Min. 35: Gol Tottenham. Kane transformă lovitura de pedeapsă.

Min. 34: Penalty pentru Tottehnam. Richarlison cade în duel cu Worrall.

Min. 19: Gol Tottenham. Porro centrează pentru Kane, care deschide scorul cu o lovitură de cap.

Min. 3: Gol anulat Tottenham. Richarlison e lansat în adâncime și înscrie la prima fază de atac. Numai că, după consultarea VAR, golul e anulat pentru un offside extrem de mic.

Tottenham: Forster - Romero, Lenglet, Dier - Porro, Skipp, Hojbjerg, Davies - Richarlison, Son - Kane
Antrenor: Antonio Conte

Nottingham: Navas - Aurier, Worrall, Felipe, Lodi - Freuler, Shelvey, Mangala - Lingard, Gibbs-White - Johnson
Antrenor: Steven Cooper

Crystal Palace - Manchester City | LIVE VIDEO, 19:30, DGS 2. ”Cetățenii” continu urmărirea liderului Arsenal

Echipele probabile:

• Crystal Palace: Guaita - Clyne, Andersen, Guehi, Mitchell - Hughes, Lokonga - Ayew, Olise, Eze - Zaha
  • Manchester City: Ederson - Akanji, Dias, Ake - Walker, Gundogan, Rodri, Silva - Mahrez, Haaland, Grealish

Clasament Premier League / Foto: flashscore.ro

Etichete: leicester chelsea , etapa 17 premier league , crystal palace manchester city , tottenham nottingham

CNN: O nouă filmare a atacului cu bombă din timpul retragerii trupelor americane din Afganistan contrazice raportul Pentagonului

Noi dovezi prezentate de CNN contrazic concluziile a două investigații ale Pentagonului – una...

wanda5
Un fotbalist celebru și soția lui s-au lăsat filmați în duș. Imaginile au făcut înconjurul lumii

A venit răspunsul CNA, după sesizarea în care s-a cerut interzicerea alăturării numelui ”București” denumirii CSA Steaua
csa-steaua-fcsb
Fanii sunt în delir! A semnat și revine la Barcelona, după ce Xavi a decis să nu mai plece
Festive mood at Camp Nou stadium, full sold out with 91,648 spectators, the world attendance record for a women's football match, in 2022 Champions
”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”
gigi becali
Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”
Gigi Becali

Sorana Cîrstea a povestit secretul calificării în turul 3 de la Madrid Open: ”Adversara a simțit asta!”
profimedia-0802709366
Liverpool îl înlocuiește pe Jurgen Klopp cu ”Guardiola”
Manchester City v Liverpool Premier League 25/11/2023. Jurgen Klopp of Liverpool (Manager) greets Pep Guardiola of Manch
Florin Prunea a cerut la națională un jucător după Craiova - CFR Cluj 0-1, iar acesta a venit cu replica
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (25.04,2024)
Chelsea e gata să se despartă de Mudryk! Ce echipe ”stau la pândă”
AFC Bournemouth v Chelsea, Premier League, Football, Vitality Stadium, Bournemouth, UK - 06 May 2023
Plină de viață și cu zâmbetul ei inconfundabil, Meg Ryan a fermecat publicul din Barcelona. Actrița, spectaculoasă într-o rochie șic
Florinel Coman, ultimele detalii despre accidentare. Ce șanse sunt să joace cu Farul și ce urmează pentru vedeta FCSB
Motivul pentru care Florinel Coman poate refuza prima de 500.000 de euro oferită de Gigi Becali: „Vor fi riscuri mari”
Logodnica lui Jason Statham, imagini în costum de baie la câteva zile dupa ce a împlinit 37 de ani. „Ești magnifică!”
Nelly Furtado, într-o rochie mulată, cu șireturi, la premiera „The Greatest Hits”. „Ești uluitoare”, i-au transmis fanii
Nike și Adidas, bătute de niște fete fâșnețe: invenția unei companii elvețiene fascinează lumea FOTO
De unde vine expresia „ce sunt eu, Mafalda"? Personajul a fost considerat Nostradamus feminin
Schimbare în Codul Rutier din România: Când este permisă depășirea pe drumurile publice de către șoferi
Sorana Cîrstea, meci dramatic la Madrid împotriva unei filipineze. Urmează confruntarea cu liderul WTA?
Video Brighton - Manchester City 0-4. Victorie fără drept de apel pentru ”Cetățeni”
Brighton and Hove Albion v Manchester City Premier League 25/04/2024. Manchester City midfielder Phil Foden (47) celebra

Șase lucruri prin care trece o persoană aflată pe patul de moarte, cu puțin înainte să se stingă. O asistentă a explicat fenomenele stranii
Cum arată cu adevărat o furnică. Fotografia care a cucerit internetul: „E incredibil! Pare un monstru”