bg

Mourinho, înainte de duelul cu Guardiola, transmis în direct de Digi Sport: "Să fim bărbaţi!"

Video Liverpool - Tottenham 2-1. Daniel Sturridge a adus calificarea "cormoranilor"

flgardos

Autogolul nu l-a demoralizat pe Gardoș: ”După perioada grea, am mare nevoie să joc!”

studge

25.10.2016, 20:01

Liverpool s-a impus în superconfruntarea cu Tottenham din optimile Cupei Ligii Angliei. Daniel Sturridge a avut nevoie de doar nouă minute pentru a deschide scorul. Tot el putea face "dubla" până la pauză.

În repriza secundă, Origi a mai avut o mare ocazie, iar Sturridge a dublat avantajul "cormoranilor".

Tottenham a revenit în meci după un penalty, transformat de Vincent Janssen, dar n-a putut mai mult. Sturridge şi Ings au irosit două mari ocazii până la final.

S-a terminat 2-1 pentru Liverpool, care a ajuns la o serie incredibilă de zece meciuri fără eşec în toate competiţiile.

Rezultatele de azi din optimile Cupei Ligii Angliei

Arsenal - Reading 2-0

Bristol City - Hull 1-2

Liverpool - Tottenham 2-1

Newcastle - Preston 6-0

Miercuri au loc trei alte partide din Cupa Ligii Angliei, printre care şi marele derby Manchester United - Manchester City (ÎN DIRECT la Digi Sport 2, de la 22:00). Pe Digi Sport 4, tot miercuri, se joacă şi duelul londonez dintre West Ham şi Chelsea, de la ora 21:45.

Final de meci. Liverpool - Tottenham s-a încheiat 2-1, iar "cormoranii" lui Jurgen Klopp s-au calificat în sferturile Cupei Ligii Angliei.

Min.81: Bară Liverpool! Daniel Sturridge a fost la un pas de "hattrick". Şutul atacantului lui Liverpool a nimerit însă transversala porţii lui Tottenham.

Min.76: Gooool Tottenham! Vincent Janssen a redus din handicap pentru londonezi, din penalty, iar finalul de meci pe Anfield se anunţă incendiar.

VIDEO Faza penalty-ului acordat după intervenţia lui Lucas Leiva asupra lui Erik Lamela.

Min.64: Gooool Liverpool! Daniel Sturridge a dublat avantajul echipei lui Jurgen Klopp. Atacantul "cormoranilor" reuşise ultima "dublă" tot în Cupa Ligii Angliei, contra lui Burton Albion, în august.

Min.60: Şansă de 2-0 pentru Liverpool! Şutul lui Divock Origi a fost respins spectaculos, de sub bară, de Michel Vorm.

Min.9: Goool Liverpool! Daniel Sturridge a deschis scorul pentru "cormorani" în derby-ul serii din Cupa Ligii Angliei, de pe Anfield Road.

ECHIPELE DE START

Liverpool: Mignolet - Alexander-Arnold, Lucas, Klavan, Moreno - Stewart, Wijnaldum, Grujic, Ejaria - Origi, Sturridge. Manager: Jurgen Klopp.

Tottenham: Vorm - Trippier, Carter-Vickers, Wimmer, Davies - Dier, Winks - Onomah, Carroll, Nkoudou - Janssen. Manager: Mauricio Pochettino.

PROGRAMUL CANALELOR DIGI SPORT

Liverpool van Dijk

Codrin Ștefănescu face dezvăluirea. Cine este „personajul veninos” invocat de Dragnea

Mourinho surprinde după eliminarea lui United din Cupa Ligii: "A fost o zi frumoasă!"

FBL-ENG-LCUP-BRISTOL-MAN UTD

Video Umilință pentru United! Eliminată din Cupa Ligii de o echipă de liga a doua. Nebunie după golul din prelungiri