grujic

S-a confirmat primul transfer al lui Liverpool în era Klopp

VIDEO Chelsea a obţinut prima victorie sub comanda lui Hiddink. Costa, omul meciului

tamas

Tamaş s-a supărat pe conducerea lui Cardiff şi vrea să plece în această iarnă

chelsea

03.01.2016, 18:14
  • Serie A, etapa a 21-a: Juventus - Genoa (luni, 21:45, Digi Sport 2)

Chelsea a obţinut primul succes din al doilea mandat al lui Guus Hiddink. Londonezii s-au impus clar, cu 3-0, pe terenul lui Crystal Palace, după golurile marcate de Oscar (29), Willian (60) şi Diego Costa (66).

VIDEO CU GOLUL LUI OSCAR

Atacantul spaniol a fost şi cel mai bun jucător de pe teren, pe lângă gol, acesta oferind şi o pasă decisivă, la prima reuşită a "albaştrilor". Astfel, de la venirea lui Hiddink, acesta a adunat deja 3 goluri şi un assist, în două partide.

VEZI AICI GOLUL LUI WILLIAN

Chelsea a primit şi o veste proastă duminică: Eden Hazard s-a accidentat în minutul 15 şi a fost înlocuit de Pedro, dar absenţa acestuia nu s-a simţit prea tare, ţinând cont de forma trioului Costa - Willian - Oscar.

VEZI AICI REUŞITA LUI COSTA

Chelsea a adunat două victorii şi două egaluri în ultimele 4 meciuri, aceasta fiind cea mai lungă serie de partide fără înfrângere, în acest sezon de Premier League. Echipa de pe Stamford Bridge este pe locul 14, la 6 puncte de prima poziţie retrogradabilă şi la 19 lungimi de liderul Arsenal.