Liverpool Press Conference - Anfield - Wednesday April 10th
De nicăieri! Jurgen Klopp l-a criticat pe Todd Boehly, miliardarul care deține Chelsea
Craven Cottage, Fulham, London, UK. 21st Apr, 2024. Premier League Football, Fulham versus Liverpool; Ryan Gravenberch of Liverpool celebrates with Virgil van Dijk after he scores for 1-2 in the 53rd minute Credit: Action Plus Sports/Alamy Live News
Fotbalistul de 40.000.000 € al lui Liverpool și-a decis viitorul, după plecarea lui Jurgen Klopp
Screenshot 2024-05-18 at 19.55.48
Exclusiv Ruptură Șucu - Angelescu?! Implozie la Rapid după îndepărtarea lui Niculae
LIVE Fotbal European

Victorie pentru Arsene Wenger, în meciul în care l-a egalat pe Sir Alex Ferguson

28.12.2017, 23:51

UPDATE 23:50. În ziua în care Wenger l-a egalat pe Ferguson la numărul de meciuri în Premier League, Arsenal a trecut cu 3-2 de Crystal Palace.

FBL-ENG-PR-CRYSTAL PALACE-ARSENAL
  • Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, miercuri, 21:30, DGS 1

Mustafi a deschis scorul în minutul 25, iar apoi gazdele, care au jucat foarte slab în prima repriză, au egalat în minutul 49, prin Townsend.

Au urmat câteva minute bune ale lui Crystal Palace, însă Alexis Sanchez a ieșit la rampă și a izbutit o dublă într-un interval de doar 4 minute (minutele 62 și 66).

Tomkins a punctat pentru 2-3 în minutul 89, dar Arsenal a rămas cu cele trei puncte.

Echipa lui Wenger este pe locul 6, la egalitate cu Tottenham (37 de puncte) și la un singur punct în spatele lui Liverpool.

Antrenorul lui Arsenal, Arsene Wenger (68 de ani), va egala joi seara recordul lui Alex Ferguson, de 810 meciuri în Premier League, din postura de antrenor.

Francezul o antrenează pe Arsenal din 1996. De atunci, el s-a aflat pe bancă la 809 partide din Premier League și a obţinut 467 de victorii, 197 de remize şi 145 de înfrângeri.

Recordul numărului de prezenţe pe banca tehnică în Premier League este deținut de Alex Ferguson, antrenorul celor de la Manchester United în perioada 1986-2013.

În cele 810 partide, Ferguson a bifat 528 de victorii, 168 de remize şi 114 înfrângeri.

Poziţia a treia în topul antrenorilor cu cele mai multe prezenţe în Premier League este ocupată de Harry Redknapp, cu 641 de meciuri: 236 de victorii, 167 de remize și 238 înfrângeri.

Wenger va egala recordul lui Ferguson joi seara, atunci când Arsenal va întâlni formaţia Crystal Palace, în deplasare, în etapa a 20-a a din Premier League.

Etichete: wenger arsenal , wenger ferguson , ferguson united

VIDEO Un avion Boeing a fost luat de vânt când pasagerii se pregăteau de îmbarcare

Un avion de tip Boeing 737-800 aparţinând companiei americane American Airlines a fost luat de vânt...

gigi-belo
Gigi Becali a auzit că Miodrag Belodedici a fost prins băut la volan și nu a mai stat pe gânduri: ”Cinci ani!”

În miez de noapte, ”au anunțat” pe site-ul oficial transferul lui Haaland! Ce s-a întâmplat după doar câteva ore
Manchester City v Manchester United - Emirates FA Cup - Final - Wembley Stadium
Negocierile s-au încheiat! I-au pus pe masă 150 de milioane €, Jose Mourinho a dat răspunsul final
Ajax v Manchester United - UEFA Europa League Final
Cristi Chivu, față în față cu provocarea carierei! Are oferta din Serie A pe masă
Inter vs Sassuolo - Campionato Primavera 1 Semifinale
Surprinzător! Imediat după meci a anunțat că are o relație cu sportiva din Rusia care a atras atenția întregii lumi
kali1

”Cât timp sunt aici, Dică nu are ce căuta”. Și-a schimbat discursul, dar ”are în continuare rezerve destul de mari”
West Ham United v FC Steaua Bucuresti - UEFA Europa Conference League - Group B - London Stadium
Dinamo a anunțat antrenorul pentru sezonul viitor: ”Este confirmat!”
Screenshot 2024-03-27 at 20.36.16
Galatasaray le-a decis soarta lui Olimpiu Moruțan și Alex Cicâldău
Alexandru Cicâldău și Olimpiu Moruțan / Foto: @instagram: galatasaray
FCSB, lista finală de adversari în turul 1 și turul 2 din Champions League! Cum poate ajunge cap de serie în turul 3
Gigi Becali e gata să ocupe stadionul Ghencea și explică de ce nu mai e nevoie de acceptul CSA! „A fost Ciolacu bărbat”
Keanu Reeves, îndrăgostit până peste cap de Alexandra Grant. Cum a fost surprins actorul din „Matrix” alături de iubita sa
Mariah Carey, provocatoare într-un top decoltat și o fustă mini. La 55 de ani, artista nu se sfiește să-și arate silueta
România înfruntă momentul adevărului: ce urmează după un campionat demn de „pâine și circ“
După Moskvich, Putin reînvie și limuzina sovietică Volga cu piese chinezești. Face și două SUV-uri
Transformarea extraordinară a lui Radu Mazăre, în închisoare. Cum a ajuns să arate fostul edil al Constanței
Ce spune Ilie Dumitrescu despre antrenorul lui Dinamo: "Eu nu-i mai dădeam nicio șansă"
S-a stabilit! Agentul lui Radu Drăgușin a făcut anunțul, după ce Napoli a insistat pentru transferul românului
Newcastle United v Tottenham Hotspur, Post Season Friendly, Football, Melbourne Cricket Ground, Australia - 22 May 2024

Exercițiul de matematică care le-a dat bătăi multor utilizatori de internet. Tu știi să-l rezolvi?
O femeie din Chicago a descoperit o cicadă extrem de rară cu ochii albaștri: „Șansa este de una dintr-un milion”