Probleme pentru Adrian Mutu! Neftchi a înregistrat încă o înfrângere, iar fanii i-au transmis un mesaj clar
articol scris de Digi Sport30.10.2023, 12:13
Neftchi Baku, echipa antrenată de Adrian Mutu (44 de ani), a pierdut, cu scorul de 0-1, pe teren propriu, în fața celor de la Sabah Baku, într-un meci din etapa a 11-a din campionatul din Azerbaijdan.
![Russia Soccer Friendly Spartak - Neftci](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIzJTJGMTAl/MkYzMCUyRjE4MjgyNzlfMTgyODI3OV9w/cm9maW1lZGlhLTA3OTAwMjEzNTIuanBn/Jnc9MTA2MCZoPTYzNiZoYXNoPTU4NDQ1/MmNmZTRkNzdjZWYwYmM5MWM0ZmY3ZTA3NzEx.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Unicul gol al acestei întâlniri a fost marcat de Bojan Letic, în minutul 90+5 al partidei.
În urma acestui rezultat, Neftchi se află pe locul al 5-lea în clasament, cu 15 puncte obținute după 11 runde, la 6 puncte distanță de liderul ierarhiei, Zira.
Fanii lui Neftchi Baku i-au cerut demisia lui Adrian Mutu
La scurt timp după încheierea meciului, mai mulți suporteri ai lui Neftchi i-au cerut demisia tehnicianului român pe rețelele de socializare. Astfel, aceștia s-au arătat nemulțumiți de jocul practicat de echipa favorită, dar și de rezultatele modeste înregistrate până acum, care o clasează pe Neftchi doar la mijlocul clasamentului din Azerbaidjan.
”Mutu nu știe să joace fotbal. Lăsați-l să plece!”; ”Îmi e atât de rușine că țin cu acest club. Suntem într-o situație atât de neputincioasă încât îmi e rușine și de numele meu”; ”Mutu, demisia!”; ”Ar trebui să plece Mutu! Nu este greu de înțeles și de văzut că nu se vor recupera punctele pierdute. Avem nevoie de un antrenor cu experiență și profesionist”;
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
”Mutu a fost un jucător bun, dar nu e un antrenor bun. Neftchi nu este o echipă de antrenament, nu-i mai lăsați să vină să exerseze aici. Aduceți un antrenor transpirat, acordați sprijin și veți vedea o altă echipă”, sunt doar câteva dintre reacțiile suporterilor azeri pe paginile de socializare ale clubului.
De partea cealaltă, la conferința de presă de după partidă, Adrian Mutu, care a preluat-o pe Neftchi la începutul acestui sezon, a susținut că înfrângerea echipei sale în fața celor de la Sabah a venit pe fondul unor greșeli individuale făcute de elevii săi, dar și a norocului pe care l-a avut adversarul.
A fost un meci frumos, ambele echipe au luptat și au vrut să câștige. Norocul a fost de partea adversarului. Greșelile individuale au făcut diferența”, a fost reacția lui Adrian Mutu, la finalul partidei dintre Neftchi Baku și Sabah Baku.
Etichete: adrian mutu , neftchi baku
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...
![drg](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDcl/MkYyNSUyRjIwMzMwMzBfMjAzMzAzMF9k/cmcucG5nJnc9MzgwJmg9MjI4Jmhhc2g9/ZWY3MmZmYWEzN2RkM2NmZjY1MGMxMzM2NmI0MDYxYTU=.thumb.jpg)
![regheprodanca](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMDkl/MkYyOCUyRjE1OTE2NjFfMTU5MTY2MV9y/ZWdoZXByb2RhbmNhLnBuZyZ3PTM4MCZo/PTIyOCZoYXNoPTAxNDI5YzMwNzFkMWRiMjRkODE2MmVjNDFjZmZiYTQ2.thumb.jpg)