SS Lazio v AC Chievo Verona - Serie A

Video Lazio - Chievo 5-1. Viitoarea adversară a FCSB din Europa League a făcut spectacol pe Olimpico

Fanii lui Cagliari, acuzați de rasism la meciul cu Milan. Cum a reacționat Frank Kessie

Cagliari Calcio v AC Milan - Serie A

Video Cagliari - AC Milan 1-2. Succes important pentru milanezi, reveniți aproape de locurile care duc în Europa

kessie 4

21.01.2018, 21:16
  • Play-off, liga a patra, azi: Rapid - FC Tricolor (18:30, Digi Sport 1) şi Steaua - Dinamo (21:00, Digi Sport 1)

• Formula 1: Marele Premiu de la Monte Carlo se va desfăşura duminică, de la ora 16:00, în direct pe Digi Sport 1

Victoria lui AC Milan în deplasarea de la Cagliari a fost umbrită de gesturile ultrașilor gazdelor. În prima repriză a meciului, fanii de la o peluză i-au adresat scandări rasiste lui Frank Kessie.

Mijlocașul ivorian de 21 de ani a avut însă răspunsul perfect pentru ei: a marcat ambele goluri ale victoriei Milanului. Pe primul l-a înscris dintr-un penalty, după faultul lui Ceppitelli asupra lui Kalinic, în minutul 36, iar pe al doilea l-a reușit dintr-o pasă a aceluiași Kalinic, în minutul 42.

Suporterii lui Cagliari nu se află la prima ispravă de acest fel. Aceștia și-au făcut de cap și în urmă cu două săptămâni, la meciul cu Juventus, pierdut cu 0-1, atunci când Blaise Matuidi a fost ținta principală.

Meciul Cagliari - Milan, din etapa a 21-a, s-a încheiat cu victoria cu 2-1 a milanezilor, a doua consecutivă pentru trupa lui Gattuso.

uefa

O canadiancă acuză probleme de rasism: "Sunt mai puțin apreciată decât Bouchard pentru că sunt neagră"

colaj bouchard abanda

VIDEO. Minoră agresată sexual în scara blocului. Imaginile surprinse de camerele de supraveghere

Mourinho se razboieste cu Real Madrid si FC Barcelona pentru transferul unui jucator spaniol

AC Milan - Verona 4-1. Oaspeții au retrogradat matematic din Serie A

milan verona

Zidane are şansa de a intra definitiv în "Panteonul fotbalului". Ce performanţă istorică poate realiza

Real Madrid v Atletico Madrid - UEFA Champions League Final - Giuseppe Mezza

Video Bologna - AC Milan 1-2. Milanezii se mențin în cursa pentru un loc de Europa League