SS Lazio v AC Chievo Verona - Serie A

Video Lazio - Chievo 5-1. Viitoarea adversară a FCSB din Europa League a făcut spectacol pe Olimpico

Fanii lui Cagliari, acuzați de rasism la meciul cu Milan. Cum a reacționat Frank Kessie

Cagliari Calcio v AC Milan - Serie A

Video Cagliari - AC Milan 1-2. Succes important pentru milanezi, reveniți aproape de locurile care duc în Europa

kessie 4

21.01.2018, 21:16
  • Fotbal, Liga 1: Astra - Dinamo (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 1) şi Iaşi - Viitorul (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 2)

• Tenis: WTA Dubai (FINALA), Digi Sport 2: E. Svitolina - D. Kasatkina e sâmbătă, la ora 17:00

Victoria lui AC Milan în deplasarea de la Cagliari a fost umbrită de gesturile ultrașilor gazdelor. În prima repriză a meciului, fanii de la o peluză i-au adresat scandări rasiste lui Frank Kessie.

Mijlocașul ivorian de 21 de ani a avut însă răspunsul perfect pentru ei: a marcat ambele goluri ale victoriei Milanului. Pe primul l-a înscris dintr-un penalty, după faultul lui Ceppitelli asupra lui Kalinic, în minutul 36, iar pe al doilea l-a reușit dintr-o pasă a aceluiași Kalinic, în minutul 42.

Suporterii lui Cagliari nu se află la prima ispravă de acest fel. Aceștia și-au făcut de cap și în urmă cu două săptămâni, la meciul cu Juventus, pierdut cu 0-1, atunci când Blaise Matuidi a fost ținta principală.

Meciul Cagliari - Milan, din etapa a 21-a, s-a încheiat cu victoria cu 2-1 a milanezilor, a doua consecutivă pentru trupa lui Gattuso.

Meteorologii anunță cod portocaliu de frig în următoarele zile în aproape toată țara. Harta...

Ziua anunțurilor despre noii sponsori. Schimbare istorică: părăsită tot de Adidas, Milan a semnat cu Puma

donnarumma

Al doilea cel mai mare stadion din țară riscă să se prăbușească. „Nu putem discuta de investiții”

Balotelli s-a plâns de rasism și a primit cartonaș galben. "N-am auzit"

mario

Video SPAL - AC Milan 0-4. Milanezii sunt în revenire de formă! Au obţinut cea mai categorică victorie a sezonului