Oficial Florinel Coman, OUT
articol scris de Digi Sport30.06.2025, 19:18
Aventura lui Florinel Coman (27 de ani) la Cagliari s-a încheiat, după doar jumătate de sezon.

SuperLiga: Oțelul - Petrolul, duminică, 18:30, DGS 1
SuperLiga: CFR - Slobozia, duminică, 21:30, DGS 1
Ajuns în Sardinia la începutul lunii februarie, atacantul român a avut parte de un debut de senzație cu gol în poarta celor de la Parma. Totuși, cel poreclit ”Mbappe de România” nu a mai performat și a rămas doar cu reușita împotriva ”Cruciaților”.
Cagliari a anunțat despărțirea de Florinel Coman
În total, românul a evoluat în 9 meciuri pentru Cagliari, iar acum se va întoarce la Al-Gharafa, echipă unde mai are contract până în vara lui 2027.
Luni, 30 iunie, gruparea din Serie A a anunțat plecarea a cinci jucători din actualul lot, printre care s-a regăsit și Florinel Coman.
"Mulțumim pentru contribuția voastră, băieți. Clubul nostru vă urează tot binele pe viitor", au scris italieni pe Twitter.

- 5 milioane de euro este cota de piață a lui Florinel Coman, conform site-ului de specialitate transfermarkt.
”Singurul regret este Coman, care e un jucător de mare clasă, dar care a ajuns aici cu o accidentare urâtă pe care nu a putut să o depășească. Dacă nu era așa, ar fi fost și el o perlă a ferestrei de transferuri”, a spus Giulini, președintele lui Cagliari, potrivit tuttomercatoweb.com.
Florinel Coman, vești bune pe plan personal. Internaționalul român s-a căsătorit cu Ioana Timofeciuc
În ciuda faptului că din punct de vedere sportiv Florinel Coman nu este în cel mai bun punct al carierei, fostul fotbalist de la FCSB are parte de evenimente fericire în plan personal.
Galerie Foto
Coman s-a căsătorit în această vară cu Ioana Timofeciuc, alături de care are o fetiță.
VIDEO cu golul marcat de Florinel Coman împotriva Parmei:
Etichete: serie a , cagliari , al gharafa , florinel coman
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News

Este alertă pe Dunăre. Din cauza debitului fluviului care a scăzut dramatic, mai multe nave...