Exclusiv Crina Pintea, după egalul dramatic dintre CSM București și Rostov Don: ”Ți se face pielea de `găină`”
11.10.2019, 22:21CSM București - Rostov Don 23-23. CSM București a scos un egal cu finalista Ligii Campionilor, Rostov Don, după un meci cu un final extraordinar. Crina Pintea a avut o primă reacție după duelul din Sala Polivalentă.
![crina pintea](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTkl/MkYxMCUyRjExJTJGMTEyMjcwMl8xMTIy/NzAyX2NyaW5hLXBpbnRlYS5qcGcmdz0x/MDYwJmg9NjM2Jmhhc2g9MzhhODViZjk3N2M5ZTFlZWEyMDAyYzJiZjQ4ZTJjYTA=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
”A fost un meci tare și mă bucur că am luptat pănâ în ultima secundă. Asta e cel mai important, să jucăm împreună, să ne bucurăm impreuna și să ne luptăm pentru fiecare minge. Apărarea a mers cel mai bine, pe faza de atac suferim puțin, dar o să o rezolvăm.
De fiecare dată încercăm să facem tot ce e mai bun. E minunat să joci în fața suporterilor. Ți se face pielea de ”găină” când ajungi în sală și ești încurajată de ei. Trebuie să o luăm pas cu pas, nu trebuie să spunem că jucăm în finală”, a spus Pintea, pentru Digi Sport.
CSM București - Rostov Don 23-23 | Tigroaicele, fără Neagu și Mork
Cristina Neagu și Nora Mork au fost marile absențe ale tigroicelor, în duelul cu Rostov Don. În lipsa lor, Lekic a marcat 8 goluri. De partea cealaltă, pentru rusoaice, Viahireva a înscris 12 goluri.
În primul meci din grupa B, CSM Bucureşti a câştigat, în deplasare, cu Team Esbjerg, astfel că, împreună cu Rostov, conduce în clasament, cu câte 3 puncte.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Programul în continuare al vicecampioanei României este următorul: cu MKS Lublin (acasă, 19 octombrie şi în deplasare, 3 noiembrie), cu Team Esbjerg (acasă, 10 noiembrie) şi cu Rostov (în deplasare, 16 noiembrie).
Etichete: csm bucuresti , rostov don , crina pintea
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...