Xavier Pascual Fuertes (Dinamo Bukarest, Trainer) GER, Dinamo Bukarest vs. Rhein-Neckar Loewen, Handball, EHF European L
Xavi Pascual, după ce Dinamo a ratat bronzul la EHF European League: ”Unii jucători n-au înțeles”
Xavier Pascual Fuertes (Dinamo Bukarest, Trainer) GER, SG Flensburg-Handewitt vs. Dinamo Bukarest, Handball, EHF Europea
Xavi Pascual, după ce Dinamo a ratat calificarea în finala EHF European League: ”Imposibil!” / ”Nu ne-a ajutat”
Live Text România - Ucraina 0-0, ACUM. START la EURO 2024 pentru ”Tricolori”. Coman a avut primul șut pe poartă din acest meci
Premier League: Top Gol
Goals of the Season 2023-24

Dinamo - Rhein Neckar 31-32. Înfrângere dramatică pentru ”Dulăi” în finala mică! Flensburg a câștigat EHF European League

26.05.2024, 20:50

Flensburg a reușit să o învingă pe Dinamo, scor 38-32, în semifinala EHF European League, iar ”Dulăii” au luptat pentru medaliile de bronz.

Ante Kuduz (Dinamo Bukarest, 47), Johannes Golla (SG Flensburg-Handewitt, 04) GER, SG Flensburg-Handewitt vs. Dinamo Buk
Partida dintre Dinamo și Flensburg / Foto: Profimedia
  • MEDIA: Digi Sport Special, luni, 18:00, DGS 1

• MEDIA: Liga Digi Sport, luni, 14:30, DGS 1

Dinamo a făcut un meci mai bun contra celor de la Rhein Neckar, dar nemții au obținut victoria în mod dramatic, scor 32-31.

Flensburg - Fuchse Berlin 36-31. După ce a învins-o pe Dinamo în semifinale, Flensburg a câștigat EHF European League

Flensburg s-a calificat în marea finală după ce a reușit să o învingă pe Dinamo, în timp ce Fuchse Berlin venea după victoria neverosimilă obținută contra celor de la Rhein-Neckar, scor 33-24.

În cele din urmă, trofeul a fost adjudecat de Flensburg, care s-a impus la diferență de cinci goluri, scor 36-31.

La pauză, Flensburg avea avantaj de doar un gol (15-14), însă repriza secundă le-a aparținut în totalitate foștilor adversari ai ”Dulăilor (21-17).

Dinamo - Rhein Neckar 31-32. ”Dulăii” au lovit bara la ultima fază și au ratat șansa de a câștiga medalia de bronz

Deși ”Dulăii” au fost conduși în foarte multe momente de joc, aceștia au fost extrem de aproape să revină și să trimită partida în prelungiri. Chiar și așa, performanța este una impresionantă pentru Dinamo, care a ajuns a patra cea mai bună echipă din acest sezon de EHF European League.

Final. Condusă cu 32-31, Dinamo a lovit bara la ultimul atac al meciului, iar nemții au reușit să câștige partida și, implicit, medalia de bronz.

Min. 58: Dinamo, aproape de revenire! ”Dulăii” au avut parte de momente bune de joc și sunt doar la un gol distanță, scor 30-32.

Min. 55: Ali Zein a punctat pentru ”Dulăi”, dar Dinamo este condusă, scor 27-31.

Min. 45: Rhein Neckar are un avantaj satisfăcător, de 5 goluri, scor 28-23.

Min. 38: Dinamo a revenit la numai un gol diferență, scor 21-20 în favoarea nemților.

Min. 33: Nemții continuă să conducă și au un avantaj de 4 goluri, scor 20-16.

A început repriza secundă.

Pauză. După primele 30 de minute, Rhein Neckar o conduce pe Dinamo la diferență de 3 goluri, scor 18-15.

Min. 24: Minute foarte bune de joc pentru ”Dulăi”, care au restabilit egalitatea pe tabelă, scor 14-14.

Min. 17: Rhein Neckar a luat un avantaj de 4 goluri și conduce pe tabelă, scor 12-8.

Min. 11: Cele două echipe sunt în continuare la egalitate, scor 8-8.

Min. 6: Egalitate pe tabelă, scor 6-6.

Min. 2: Primul gol al ”Dulăilor” a fost marcat de Kasparek. Nemții sunt în avantaj, scor 2-1.

UPDATE. A început partida dintre Dinamo și Rhein Neckar, din finala mică a EHF European League.

Rhein Neckar a fost învinsă de Fuchse Berlin, care este campioana en-titre și va juca finala contra celor de la Flensburg.

Este important de precizat că Dinamo și Rhein Neckar nu s-au mai întâlnit niciodată până acum.

Partida dintre cele două formații va putea fi urmărită și pe site-ul digisport.ro și în aplicația Digi Sport, de către abonații RCS-RDS de pe teritoriul României.

• Finala EHF European League va fi în direct de la ora 19:00, în direct pe Digi Sport 2.

Final de meci! Flensburg s-a impus, scor 38-32, în prima semifinală a EHF European League și a obținut accederea în finală. Nemții au dominat partida de la un cap la celălalt, iar ”Dulăii” lui Xavi Pascual nu au reușit să producă minunea.

Min. 57: Cu doar trei minute înainte de final, Flensburg are un avantaj de șase goluri, scor 35-29.

Min. 51: ”Dulăii” au înscris, dar Flensburg are în continuare un avantaj solid, scor 33-26.

Min. 40: Akimenko a marcat de la 7 metri și reduce diferența la 5 goluri. Flensburg - Dinamo, scor 23-18.

Min. 35: Flensburg se află în avantaj, în continuare, scor 21-14.

UPDATE: A început repriza secundă dintre Dinamo și Flensburg.

Pauză: Flensburg, mai bună decât Dinamo în prima repriză. ”Dulăii” au irosit multe ocazii de a marca, iar nemții conduc, după primele 30 de minute, cu scorul de 18-11.

Min. 24: Perioadă dificilă pentru ”Dulăi”. Nemții s-au desprins pe tabelă și au un avantaj de șapte goluri, scor 15-8.

Min. 12: ”Dulăii” au marcat, dar Flensburg are avantaj pe tabelă, scor 8-6.

Min. 7: Akimenko marchează de la 7 metri, iar scorul este de 4-3 în favoarea lui Flensburg.

Min. 3: Kukic a marcat primul gol al ”Dulăilor”. Nemții conduc cu scorul de 2-1.

Min. 1: Flensburg marchează la primul atac al meciului, în secunda 40.

UPDATE. A început confruntarea de ”foc” dintre Dinamo și Flensburg.

Câștigătorii competiției de 18 ori, în ultimii 20 de ani, nemții au și acum trei echipe în Final Four-ul de la Hamburg. Primul adversar al ”Dulăilor” e Flensburg, azi, în direct la Digi Sport 1, de la ora 16:00.

Dinamo se ia la trântă cu nemții, în Final Four-ul EHF European League. Calificată în premieră în careul de ași, gruparea alb-roșie visează la trofeu.

A două competiție europeană e o afacere aproape exclusiv germană. În ultimii 20 de ani, doar de două ori nu a câștigat titlul o echipă din Germania. Pick Szeged, în 2014, și Benfica, acum doi ani, au fost excepțiile de la regulă.

Dacă trece de câștigătoarea Champions League din 2014, Dinamo va înfruntă în finală tot o echipă din Germania: deținătoarea trofeului, Füchse Berlin sau Rhein-Neckar Löwen.

Dinamo - Flensburg, Digi Sport 1 | ”Ne dorim trofeul”

Peste 1000 de fani au făcut deplasarea la Hamburg și speră să-i reducă la tăcere pe cei 12.000 de germani care vor umple Barclays Arena.

”Dacă am ajuns aici, ne dorim să luptăm să câștigăm trofeul. Este o performanță pentru tot handbalul românesc, pentru Dinamo. Am scris istorie și nu vrem să ne oprim aici”, a spus Robert Militaru, pentru Digi Sport.

”60 de minute, două echipe echilibrate și vedem ce se întâmplă. Pentru mine, nu contează cine e favorit. Noi nu suntem favoriți, dar suntem acolo și dacă suntem acolo, putem câștiga. Avem încredere în noi.

E clar că e dificil”, a spus și Xavi Pascual.

Etichete: xavi pascual , dinamo handbal , robert militaru , dinamo flensburg live video

Un turist în vârstă de 55 de ani a fost găsit mort pe insula Corfu din Grecia. Este al treilea, în decurs de o săptămână

Cadavrul unui turist american în vârstă de 55 de ani a fost descoperit duminică pe insula Corfu...

darius ghindovean
MERCATO 2024 | Toate transferurile verii sunt AICI. Darius Ghindovean a semnat cu FCU Craiova

MERCATO 2024 | Fereastra de transferuri din vara acestui an, în care se desfășoară și EURO 2024, se...

Decizia luată de UEFA în cazul lui Istvan Kovacs, la două zile după startul EURO 2024
Uefa Europa League final - Atalanta BC v Bayer 04 Leverkusen - Aviva Stadium - Dublin
Decizie scandaloasă în Rusia, înainte de primul meci al României la EURO! Ucrainenii au reacționat imediat
A Channel 4 Sport branded microphone on a hoarding ahead of the UEFA Euro 2024 Group C qualifying match at Wembley Stadium, London. Picture date: Sunday March 26, 2023.
”Cel mai dezgustător moment de la EURO 2024”. Selecționerul Olandei, într-o ipostază jenantă: ”Ce faaaci?”
ronald-koeman15
Decizia luată de jucătorul pe care Gigi Becali ”l-a invitat” să semneze rezilierea contractului în această vară
andrei-vlad

Nicolae Stanciu a intrat în istoria României la EURO din primele secunde ale meciului cu Ucraina
profimedia-0804869259
Foto Gest revoltător în Rusia! Jucătorul român folosit pentru a acoperi stema Ucrainei
EURO 2024 Training Of The Football Team Of Ukraine - 16 Jun 2024
Alarmă la naționala României! De ce lipsește Valentin Mihăilă din primul 11 pentru meciul cu Ucraina
FOTBAL:ROMANIA-BULGARIA, AMICAL (4.06.2024)
Oficial Xavi Pascual pleacă de la Dinamo după 3 ani! Mesaj emoționant pentru club: ”Te port în inima mea”
Cine e David Davis, antrenorul-surpriză ales de Dinamo în locul lui Xavi Pascual
THW Kiel - Telekom Veszprem
Ce i-a spus prințul George lui Kate Middleton, la Trooping the Colour. Remarca adorabilă dezvăluită de un expert în citirea pe buze
Câți bani iau tricolorii dacă se califică din grupă: bonus cu șase zerouri! Primă și pentru titlul european!
Știm adversarele FCSB din Liga Campionilor, chiar dacă UEFA a șters postarea! Cele patru echipe care pot ieși în cale
Daniel Radcliffe, apariție rară pe covorul roșu alături de iubita lui. Actorul din „Harry Potter” și Erin Darke sunt împreună de 12 ani
Bebe Rexha, atacată din nou de fani. Gestul făcut de artistă în timpul concertului: „Mi-ar plăcea să mă îmbogățesc”
Cea mai înfricoșătoare armă a dacilor. A băgat spaima în romani și i-a forțat să-și modifice echipamentul militar
Adeverințele cu pensia recalculată vin abia pe 10 iulie. Câte pensii sunt deja recalculate?
Șoferii români al căror permis de conducere expiră la 2 ani. De ce a fost micșorată valabilitatea carnetului de șoferi
Bianca Andreescu, tristă de ziua ei: a izbucnit în plâns după finală. "Bibi" a avut și un mesaj special pentru români VIDEO
Xavi Pascual, OUT de la Dinamo! Cu cine va semna după o ”ofertă uriașă” și numele înlocuitorului său