Ambros

Video Ambros Martin: ”Am venit aici pentru a-mi îndeplini visul carierei mele de antrenor de handbal”

Video Dunărea Călărași - HC Odorhei 24-25. Pasa neagră continuă la gazde cu a 4-a înfrângere consecutivă

barcelona

Video SG Flensburg - FC Barcelona 27-28. Fără victorie în fața catalanilor din 2007

handbal calarasi

05.10.2016, 21:52
  • Fotbal, Liga 1: Astra - Dinamo (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 1) şi Iaşi - Viitorul (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 2)

• Tenis: WTA Dubai, Digi Sport 2: Elina Svitolina - Angelique Kerber (17:15)

Dunărea Călărăși continuă pasa neagră și pierde al 4-lea meci consecutiv în Liga Națională masculină de handbal.

Într-o întâlnire din etapa a 7-a , transmisă în direct de Digi Sport, HC Odorhei a început mai bine meciul și la pauză avea un gol avans: 12-11, grație și paradelor portarului brazilian de doar 20 de ani, Rangel Da Rosa.

În repriza secundă, tot oaspeții au fructificat mai bine ocaziile, iar în minutul 38 s-a înregistrat cea mai mare diferență de goluri, 4, la scorul 17–13 în favoarea oaspeților. Călărașiul a forțat egalarea care a venit abia în minutul 58: 23-23, după un contraatac în care a marcat Gavriloaia. Nu a fost suficient pentru că finalul a aparținut tot harghițenilor, care au obținut victoria cu 25-24.

De la învingători, Adrian Mihalcea a marcat 6 goluri (5 din aruncări de la 7 metri) în timp ce pentru Dunărea Călărași, Irakli Chikovani a înscris și el tot de 6 ori.

Site-ul Ministerului Justiţiei, care a picat încă de aseară, nu funcţionează nici acum. Între timp...

Rămasă fără finanţare după decesul lui Verestoy, HC Odorhei s-a retras din campionat

HC Odorhei

Reacțiile studenților lui Toader la raportul prezentat ieri: „O grămadă de aberaţii juridice”

Video CSM CSU Oradea - Dinamo 104-65. Echipa pregătită de Cristian Achim a ajuns la opt victorii în 13 etape

Video Steaua - CSU Sibiu 78-68. Au început ezitant, dar s-au impus la diferenţă de zece puncte