dinamo ademar leon

Video Dinamo - Ademar Leon 24-28. "Câinii" rămân cu o singură victorie în Ligă, dar au înscris golul meciului

Video Kiel - Flensburg 20-20. Portarii, în zi de graţie în derby-ul german din Liga Campionilor

csm

Video CSM Bucureşti - SCM Craiova 35-23. Campioana continuă marșul triumfal în Liga Florilor

kiel flensburg

15.10.2017, 21:39

THW Kiel şi Flensburg au remizat în etapa a cincea din Liga Campionilor. Disputa 100 % germană a rezervat un duel între doi portari aflaţi în zi mare. Timp de zece minute, danezul Landin şi suedezul Andersson au blocat tabela la scorul de 2-2.

Kiel conducea la pauză cu 9-7 şi a fost mai bună şi în debutul reprizei secunde. O serie de patru goluri consecutive şi niciunul primit a dus scorul la 14-11.

Flensburg nu a cedat însă şi a egalat la 20, cu 40 de secunde înainte de final. THW Kiel a irosit ultimul atac, iar meciul s-a încheiat la egalitate.

Ultima remiză într-un meci oficial dintre cele două forţe germane s-a consemnat în urmă cu zece ani.

Tot în grupa B, liderul Veszprem a remizat în deplasare, 32-32, cu polonezii de la Kielce.

VEZI AICI PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR DIGI SPORT

Impactul l-a doborât la pământ pe bărbat, dar a scăpat doar cu răni uşoare, iar copilul este...

Video Kielce - Flensburg 25-25. Final incendiar de meci în Polonia

kielce

Vremea se schimbă radical. Temperaturi de -20 de grade, în ultimul weekend de iarnă calendaristică

Video Veszprem și Montpellier și-au respectat statutul de favorite și s-au impus în partidele din Champions League

veszprem

Video Vardar - Flensburg 35-27. Clubul din Macedonia ajunge și în Final Four-ul masculin