romania
Victorie! Naționala de handbal masculin a României, la doar un pas de Mondial după 31-30 cu Cehia
adi-vasile
Video ”V-ați gândit vreo secundă la demisie?”. Răspunsul lui Adi Vasile, după ce a ratat obiectivul lui CSM București
ianis
Video Ianis Hagi a jucat cu locul 2 din Spania, după 5 meciuri la rând pe bancă, și a fost decisiv! Nota primită

Video Norvegia - Spania 22-28. Surpriză uriașă în a doua semifinală de la Campionatul Mondial! Când are loc marea finală

13.12.2019, 14:50

Olanda și Spania s-au impus, vineri, în semifinalele Campionatului Mondial de handbal feminin. Cele două au trecut de favoritele Rusia și Norvegia, în două meciuri extrem de disputate. Olanda s-a impus în ultimul minut, în timp ce "Războinicele" au triumfat categoric, scor 28-22.

spania bucurie
Spania s-a calificat în finala Mondialului / Captură Digi Sport
  • Premier League: Tottenham - Burnley, sâmbătă, 17:00, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - CFR Cluj, sâmbătă, 20:00, DGS 1

Marea finală dintre Spania și Olanda va avea loc duminică, de la ora 13:30, în direct pe Digi Sport 1. Pentru Spania va fi prima finală de Campionat Mondial din istorie. Indiferent de rezultatul finalei, vom avea o campioană în premieră în acest an.

Rusia și Norvegia se vor duela pentru medalia de bronz, în finala mică.

Norvegia - Spania 22-28

Min. 60: FINAL! Spania a învins categoric Norvegia și s-a calificat în marea finală.

Min. 53: Umilință pentru Norvegia! Spania se distanțează la opt goluri diferență, după ce Soledad Lopez a punctat în premieră astăzi.

Min. 50: Au mai rămas 10 minute. Spania are două jucătoare eliminate, dar Norvegia a ratat două aruncări consecutive de la 7 metri.

Min. 46: Spania mătură pe jos cu Norvegia! Rodriguez a scăpat pe contraatac după o pasă greșită a nordicelor și a înscris pentru 24-18. Hergeirsson  a cerut din nou time-out.

Min. 44: Spania s-a desprins la patru goluri, iar selecționerul Hergeirsson a solicitat time-out.

Min. 41: Spania se apropie de marea finală! Pena marchează pentru 19-16, după ce Norvegia a rămas în inferioritate.

Min. 36: Ce rachetă! Rodriguez marchează pentru 17-14.

Min. 35: Spania se desprinde la două goluri. Cabral marchează un gol crucial, al șaselea din acest meci.

Min. 31: S-a reluat partida dintre Norvegia și Spania.

Min. 30: Pauză în Norvegia - Spania. Cele două echipe se află la egalitate după primele 30 de minute, scor 13-13.

Min. 29: Aune înscrie cel mai frumos gol al meciului, din pasa lui Oftedal. Norvegia egalează, după ce Spania a jucat în inferioritate numerică timp de două minute.

Min. 23: Norvegia se apropie la două goluri. Oftedal marchează al doilea gol în acest meci, după câteva ratări.

Min. 20: Spania defilează cu Norvegia. Rodriguez a marcat pentru 10-6.

Min. 14: Oftedal ratează de la 7 metri. Silvia Navarro a respins superb și menține Spania în frunte.

Min. 10: Început echilibrat în a doua semifinală. După primele zece minute, scorul este egal: 10-10. Cabral a marcat trei dintre golurile Spaniei.

Min. 1: A început a doua semifinală de la Campionatul Mondial din Japonia: Norvegia - Spania, în direct pe Digi Sport 1.

Rusia - Olanda 32-33

Min. 60: FINAL! Olanda elimină Rusia după un final nebun. Van der Heijden a marcat, după care a urmat o ratare a Rusiei, la ultima secundă. Echipa lui Ambros Martin suferă prima înfrângere la Campionatul Mondial și ratează marea finală.

Min. 59: Kozhokar a catapultat mingea la vinclu, iar Rusia egalează din nou: 32-32. Mayonnade a cerut time-out, după care Olanda va avea atacul.

Min. 58: Tensiunea maximă! Olanda conduce, dar Rusia are atacul. Ambros Martin a cerut din nou time-out.

Min. 55: Din nou egalitate! Vyakhireva înscrie pentru 30-30. Ambros Martin a cerut time-out cu cinci minute înainte de final.

Min. 51: Olanda trece în avantaj!

Min. 49: Wester a reușit o nouă paradă incredibilă, iar Olanda a egalat pe următorul atac.

Min. 44: Rusia s-a desprins la două goluri în fața Olandei.

Min. 40: Rusia preia conducerea! Olanda a irosit ultimele atacuri, iar fetele lui Ambros Martin au trecut în avantaj.

Min. 35: Olanda s-a desprins din nou la două goluri în fața Rusiei.

Min. 31: S-a reluat partida dintre Rusia și Olanda, prima semifinală de la Campionatul Mondial.

Min. 30: Pauză în Rusia - Olanda. Echipa lui Ambros Martin a egalat la ultima fază a reprizei, astfel că scorul după primele 30 de minute este 16-16.

Min. 23: Rusia trece din nou la conducere: 13-12.

Min. 21: Rusia și Olanda merg cap la cap în acest moment. Partida este extrem de disputată. Olanda a preluat din nou conducerea, după ce Tess Wester a avut o nouă paradă de excepție.

Min. 16: Olanda a avut două goluri avans, a ratat șansa desprinderii, iar Rusia a revenit și a preluat conducerea.

Min. 1: A început prima semifinală de la Campionatul Mondila din Japonia.

Olanda încearcă să producă surpriza în fața Rusiei, de la 10:30, în direct pe Digi Sport 1 și în aplicația Digi Online. De patru ori campioana mondială, Rusia lui Ambros Martin vrea să obțină un nou trofeu, la fix zece ani de la ultimul succes. La actuala ediție, Rusia e singura echipă cu victorii pe linie și are o singură teamă - olandeza Lois Abbingh joacă senzațional și a înscris până acum 56 de goluri la Mondial.

Norvegia - Spania, pe Digi Sport 1

De la 13:30, în direct la Digi sport 1, marea favorită la trofeu, Norvegia, întâlnește echipa care a spulberat România chiar în primul său meci de la actualul Mondial.

Spania nu a mai ajuns în semifinale din 2011, când a cucerit bronzul. Acum, "Războinicele" pare că au o misiune imposibilă: nu au mai învins Norvegia, de 7 ani, într-un meci oficial. Nordicele au unul dintre cei mai buni goalkeeperi ai turneului, Silje Solberg, iar Stine Bredal Oftedal este, până acum, MVP-ul turneului.

Etichete: norvegia , spania , rusia , olanda , video campionatul mondial de handbal

Orașul cu cei mai mulți bogați din lume. 1 din 24 de locuitori este milionar

Averea totală combinată a locuitorilor orașului este mai mare de 3 trilioane de dolari.

UEFA Euro 2028 and Euro 2032 Announcement - UEFA Headquarters
Alegerea făcută de UEFA, după ce Real Madrid - Bayern s-a lăsat cu o controversă uriașă de arbitraj

Reacția lui Marius Șumudică, după ce Dan Șucu l-a sunat să-i comunice decizia luată
FOTBAL:ASTRA GIURGIU-STEAUA BUCURESTI, PLAY OFF LIGA 1 ORANGE (16.04.2016)
Gigi Becali, bun de plată? Cum poate ajunge să plătească o avere pentru Siyabonga Ngezana
Viral instant! Ce a pățit Andreea Bălan la un concert: ”Dezastru!”. Reacția artistei, ”de milioane”
Screenshot 2024-05-10 092035
Englezii au mai descoperit ceva: Real Madrid a încălcat protocolul UEFA!
Real Madrid v FC Bayern München: Semi-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24
ianis

Anunț direct de la Paris: s-au încheiat negocierile dintre Kylian Mbappe și Real Madrid!
profimedia-0857762456
Exclusiv Marius Lăcătuș a tras o concluzie clară, după ce a auzit discursul lui Bogdan Lobonț
lacatus
Peste Neymar și Mbappe! Transferul care ar scrie istorie în fotbal: 300 de milioane de euro!
4men
„Șumudică n-a vrut să fie antrenorul Rapidului!" Ipoteză surprinzătoare: „Dacă nu era Șucu patron, Marius era antrenor"
Variantă neverosimilă pentru Rapid! Dan Șucu încearcă să îl aducă pe fostul manager de la West Ham și Newcastle
Elizabeth Hurley, fabuloasă în prag de 59 de ani, într-o rochie decupată în zona bustului. Și crăpătura de pe picior a fost de mare efect
Are 53 de ani, dar ar putea fi confundată cu o tânără de 30. Loredana Groza, zeiță într-o fustă scurtă și corset: „Cea mai frumoasă!”
De ce doi ofițeri ruși nu l-au salutat pe Putin la parada de Ziua Victoriei Video
Amendă de 1.320 lei, pentru șoferii care rămân cu mașina în pană în tunel sau pasaj. Cum poți scăpa
Până la 10 ani fără permis și, în situații extreme, închisoare pe viață. Singurele măsuri care ar putea face ordine printre șoferii români
Șoc la Roma: Novak Djokovic a fost lovit în cap și s-a prăbușit la pământ! Lumea tenisului condamnă atacul VIDEO
CSM București a luat decizia în privința lui Adi Vasile!
HANDBAL FEMININ:CSM BUCURESTI-METZ HANDBALL, LIGA CAMPIONILOR (28.04.2024)

Un neurochirurg de 83 de ani, triatlonist pasionat, își împărtășește cele 4 principii pentru o viață lungă și sănătoasă. Până la 40 de ani de abia putea urca scările
Un bărbat a mers pe autostradă cu un șarpe prins de bara de protecție. Imaginile filmate în trafic au devenit virale