Metz a ajuns la Bucureşti cu 4 ore întârziere. Ce a făcut aseară, în semifinalele Cupei Franței
04.04.2018, 19:40Metz, 21 de titluri și 8 Cupe interne, dar fără trofeu internațional, trebuie să dispute la Bucureşti prima manşă din faza sferturilor de finală ale Ligii Campionilor, împotriva campioanei României, CSM Bucureşti. Campioana Franței a avut mari probleme cu deplasarea. Aterizarea pe Otopeni ar fi trebuit să aibă loc miercuri, în jurul orei 14:10, însă delegaţia franceză a fost blocată în aeroport din cauza unei ample greve Air France.
![Metz handbal cupa](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTgl/MkYwNCUyRjA0JTJGODk4NTA3Xzg5ODUw/N19NZXR6LWhhbmRiYWwtY3VwYS5wbmcm/dz0xMDYwJmg9NjM2Jmhhc2g9OWY4YWVk/ZDQ4MDA0MTA4ZTgzNTA5ODcyZDczZWUzNTY=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
În cele din urmă, echipa a aterizat pe Aeroportul Internaţional Henri Coandă, după o întârziere de peste 4 ore.
În timp ce ”tigroaicele” au câştigat Cupa României la sfârşitul săptămânii, Metz a încheiat sezonul regulat în Franţa fără înfrângere, cu 21 de victorii şi un rezultat de egalitate. Sâmbătă, în ultima rundă, reprezentanta Franţei s-a impus cu 30-23 pe terenul echipei Nantes. Deşi ar fi putut să-şi menajeze o parte din titulare, având locul 1 asigurat cu mult timp înainte, antrenorul Emmanuel Mayonnade a mizat pe toate jucătoarele importante şi la acest meci.
Marți, în semifinalele Cupei Franței, Metz, deținătoarea trofeului, a fost eliminată de Brest, după loviturile de departajare. A fost 19-19, iar Brest a câștigat cu 4-3 loteria loviturilor de la 7 metri.
CSM București - Metz, în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, e programat în Sala Polivalentă din Capitală vineri, 6 aprilie, la ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Returul din Franța este programat duminică, 15 aprilie, la ora 18:00, ÎN DIRECT la Digi Sport. Turneul Final Four va fi, de asemenea, ÎN DIRECT la Digi Sport.
Etichete: liga campionilor , handbal feminin , csm bucuresti , aterizare , otopeni , avion , greva , metz
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...