Transferul anunțat de Rapid. O jucătoare de la CSM București va ajunge în Giulești
articol scris de Digi Sport19.12.2023, 16:39
Echipa de handbal feminin a Rapidului a anunțat un nou transfer pentru sezonul viitor.
![HANDBAL FEMININ:CSM BUCURESTI-CSU STIINTA BUCURESTI, LIGA FLORILOR (14.11.2023)](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIzJTJGMTIl/MkYxOSUyRjE4NjQxODFfMTg2NDE4MV9z/dGVmYW5pYS1zdG9pY2EuanBnJnc9MTA2/MCZoPTYzNiZoYXNoPWNjMGU5OTZjY2YwOWQxNTAyMDMyZTA1M2MwYjkzNzk1.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Ștefania Stoica pleacă de la CSM București pentru a juca la Rapid
Ștefania Stoica, interul stânga de la CSM București, a semnat cu Rapid și va juca în Giulești începând cu sezonul viitor. Handbalista este legitimată la formația din Capitală din anul 2020.
- Citește și: Patru campioane mondiale joacă în România
Stoica a câștigat alături de CSM București două titluri de campioană națională, în 2021 și 2023, două trofee Cupa României, 2022 și 2023, și o Supercupă a României, în 2022 și 2023.
Tânăra handbalistă joacă la CSM București pe același post cu Cristina Neagu, iar din acest motiv nu a prins foarte multe minute pe teren în acest sezon. În acest moment, ”Tigroaicele” se află pe prima poziție în Liga Florilor, cu 30 de puncte, iar Rapid ocupă locul al 3-lea, 24 de puncte.
Anunțul clubului Rapid, după transferul Ștefaniei Stoica
”Ștefania Stoica a ales să joace la Rapid! Interul stânga, originar din Ploiești, va întări linia de 9 metri a echipei începând cu sezonul viitor. A fost convocată la lotul național la toate categoriile de vârstă, cadete, junioare și tineret.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Din 2020 evoluează la echipa de senioare CSM București. În această ediție de Liga Campionilor, Ștefania a avut evoluții foarte bune, trecându-și în cont până acum 12 goluri. Te așteptăm în Familia Rapid, Ștefania!”, a transmis Rapid pe pagina de Facebook.
Etichete: rapid , transfer , csm bucuresti , stefania stoica
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...