captura handbal csm hcm

VIDEO CSM Bucureşti - HCM Baia Mare 24-21. Victorie fără emoții pentru campioană!

VIDEO HC Odorhei - Poli Timișoara 26-25. A 3-a înfrângere consecutivă la limită a bănățenilor

captura jorgensen csm

VIDEO Bucurie reținută pentru jucătoarele de la CSM: "Nu ne simțim nici pe jumătate campioane"

captura handbal odorhei

17.11.2015, 21:01

HC Odorhei a avut emoții mari în meciul de acasă cu Poli Timișoara, transmis ÎN DIRECT de Digi Sport.

Pe locul al treilea înaintea partidei din ultima etapă a turului, jucătorii lui Vlad Caba au început bine și aveau un avans de 3 goluri după 20 de minute. Jokanovic a făcut minuni în poarta gazdelor până la pauza și Odorhei a intrat la vestiare în avantaj, 16-14.

Bănățenii au avut nevoie de doar 5 minute în repriza a doua pentru a trece la conducere. Ajutați de forma excelentă a portarului Daskalovski, care a reușit 18 parade, oaspeții s-au desprins chiar și la 4 goluri. Nu le-a fost însă suficient pentru a provoca harghitenilor a doua înfrângere acasă în acest sezon. Odorheiul a egalat la 24 în minutul 28.

Arbitrii l-au iertat pe Jokanovic de eliminare, iar portarul gazdelor și-a salvat echipa la ultimele două atacuri ale timișorenilor. HC Odorhei - Poli Timișoara s-a terminat 26-25 și bănățenii au înregistrat a treia înfrângere consecutivă la un gol diferență.

Aparent, l-a salvat chiar judecătoarea care acum va face șapte ani de închisoare. Declarația ei i-a...

Rămasă fără finanţare după decesul lui Verestoy, HC Odorhei s-a retras din campionat

HC Odorhei

Arhiepiscopul Tomisului, IPS Teodosie, urmărit penal de DNA. Acuzațiile grave care i se aduc

Video CSM Bucureşti - HC Odorhei 35-28. Gazdele s-au calificat în sferturile de finală ale Cupei României

csm odorhei handbal

Video Dunărea Călărași - Steaua 24-23. Oaspeții au irosit un avans de 8 goluri și au ratat egalarea la ultima fază