captura handbal Valcea

VIDEO HCM Rm. Vâlcea - SCM Craiova 27-26. Gazdele au câștigat după un gol superb, în ultima secundă

VIDEO Ştiinţa Bacău - Dunărea Călăraşi 27-28. Oaspeţii au urcat pe primul loc în Liga Naţională

captura handbal dinamo

VIDEO CSM Bucureşti - Dinamo 27-30. Alb-roşiii, neînvinşi de patru meciuri

handbal bacau captura

27.01.2015, 22:11

Dunărea Călăraşi este lider în Liga Naţională, după victoria obţinută pe terenul Ştiinţei Bacău. Oaspeţii s-au impus la limită, scor 28-27.

Dunărea Călăraşi continuă parcursul bun din liga masculină de handbal şi după reluarea campionatului.

În meciul de la Bacău, Dunărea a condus cu 4-0 şi 6-2, iar Ştiinţa s-a chinuit să revină. Gazdele au egalat la 12, în minutul 27, dar la pauză au fost conduse cu 15-13.

În repriza secundă, gazdele şi-au mai revenit şi au condus pentru prima dată. S-a întâmplat abia în minutul 53, când scorul a fost 25-24.

În minutul 56, Nicolae a înscris golul meciului dintr-o aruncare cu zid de la 9 metri, iar cu 3 secunde înaintea finalului, portarul oaspeţilor, Braznhiuk, a deviat aruncarea lui Vartic şi oaspeţii s-au impus cu 28-27.

În clasament, Dunărea Călarasi a urcat pe locul 1, la egalitate de puncte, 27, cu Minaur şi Odorhei, iar Ştiinţa Bacău a ramas pe 7, cu 22 de puncte.

Suarez: ”Am plâns când Barcelona mi-a spus că mă vrea chiar dacă îl mușcasem pe Chiellini”

suarez-pique

Primul oraș de provincie din România care ar putea avea metrou

Video Faza zilei în Premier League: un fotbalist a greşit ziua meciului. ”Frate, jucăm mâine”

48228F9400000578-5268123-image-a-12_1515944431708

Federer zice că are șanse mici la AO: ”La 36 de ani nu mai pot fi considerat favorit”