corona

VIDEO Nove Zamky – Corona Brasov 4-2. Brașovenii au început cu stângul finala Ligii MOL

Corona Brașov a pierdut și al doilea meci al finalei Ligii Mol

corona nove zamk

VIDEO Corona Braşov - Nove Zamky 6-3. Ardelenii au redus din diferența față de slovaci

corona

10.03.2014, 21:54
  • Handbal, Liga Campionilor: Gyor - CSM Bucureşti (luni, 20:00, Digi Sport 1)

• Liga 1, etapa a 26-a: FCSB - Sepsi (duminică, 20:45, Digi Sport 1)

Corona Braşov a fost învinsă după prelungiri de formaţia slovacă HC Nove Zamky, cu scorul de 3-2 (1-0, 1-2, 0-0, 1-0), luni seara, în deplasare, în al doilea meci al finalei Ligii MOL la hochei pe gheaţă.

Slovacii, care conduc cu 2-0 la general după ce s-au impus cu 4-2 în partida inaugurală de duminică, au deschis scorul rapid, prin Erik Weissmann (01:20). Corona a punctat de două ori în decurs de trei minute şi a preluat conducerea graţie golurilor marcate de Csaba Nagy (25:52) şi Martin Saluga (27:12). Marek Uram a egalat (37:46), iar după doar 28 de secunde de la debutul prelungirilor Vladimir Kames a reuşit golul victoriei (60:28).

Următoarele două partide sunt programate pe Patinoarul Olimpic din Braşov, și vor fi transmise în direct pe Digi Sport 2, joi de la ora 17.30, respectiv vineri, de la ora 19.30. Finala se joacă după sistemul cel mai bun din 7 meciuri.

Meteorologii anunță cod portocaliu de frig în următoarele zile în aproape toată țara. Harta...

Video Gest scandalos la JO. Fanii au apostrofat-o, ea a reacţionat după câteva ore