captura hochei corona-1

VIDEO Dab Docler-Corona Brașov 2-5. Pisarenko a reușit trei pase decisive

VIDEO Corona Brașov - DHK Debrecen 7-1. Ardelenii și-au învins contracandidații la locul 4 în Liga Mol

miercurea ciuc hochei

VIDEO HSC Miercurea Ciuc - HC Nove Zamky 2-4. Slovacii rămân neînvinși în Liga Mol

captura hochei

23.11.2014, 20:44

Corona Braşov a câştigat în faţa contracandidatei pentru locul 4 în Liga Mol. Ardelenii și-au revenit după înfrângerea în fața celor de la Ujpest, de sâmbătă, și au câștigat a doua zi, pe teren propriu, cu Debrecen. 2-0 a fost scorul după prima repriză, în care gazdele au marcat o dată în superioritate.

Saluga a fost omul meciului pentru formația antrenată de suedezii Jerry Andersson și Hakan Nygren. Slovacul a marcat de două ori în repriza a doua și a terminat partida cu trei reușite.

Singurul gol înscris de oaspeți a fost abia în ultima repriză, dar brașovenii au avut ultimul cuvânt. Au câștigat cu 7-1 și rămân pe locul 4, după ce și-au mărit avansul în fața celor de la Debrecen.

GAFĂ uriașă a Vioricăi Dăncilă: „Avem un interviu absolut ridicol”

Gafă a europarlamentarului Viorica Dancilă, propusă de PSD pentru funcţia de premier.

Suarez: ”Am plâns când Barcelona mi-a spus că mă vrea chiar dacă îl mușcasem pe Chiellini”

suarez-pique

O fotografie surprinsă la -60 de grade Celsius a devenit virală

Video Faza zilei în Premier League: un fotbalist a greşit ziua meciului. ”Frate, jucăm mâine”

48228F9400000578-5268123-image-a-12_1515944431708

Federer zice că are șanse mici la AO: ”La 36 de ani nu mai pot fi considerat favorit”