VIDEO HC Nove Zamky - HSC Csikszereda 3-2. Harghitenii, la un pas de podium

VIDEO HSC Csikszereda - HC Nove Zamky 2-3. Al doilea eșec într-o săptămână

Hocheiul românesc e în faliment. Președintele FRH: "O să facem colectă publică"

hochei ciuc

02.02.2014, 21:48

Sport Club Miercurea Ciuc a pierdut pentru a doua oară în 7 zile contra slovacilor de la Nove Zamky și a picat în afara locurilor de play-off în Liga MOL.

Harghitenii au condus după prima repriză grație golului marcat de Becze, dar oaspeții au întors rezultatul în primele 5 minute ale actului secund.

Hrudik a marcat primele sale goluri din acest sezon, a doua reușită fiind de generic. Szocs a egalat la 2 în debutul părții a treia, dar la final s-a repetat rezultatul din Slovacia: 3-2 pentru Nove Zamky, după un gol superb înscris de Kames.

Ciucul a fost depăşită în clasament de Corona Braşov, care a urcat pe poziția a patra. Cele două echipe românești pot ajunge însă împreună în semifinalele Ligii MOL, dacă o vor învinge pe Miskolc, peste două săptămâni.

corona brasov hochei caputra

Cum s-au organizat postacii PSD după anunțul lui Toader: „E COD ROȘU”

Video Corona Brașov - SC Miercurea Ciuc 4-2. Gol de generic marcat de Nagy

captura hochei1

VIDEO Corona Braşov - DAB Docler 0-2. Oaspeții au stricat aniversarea slovacului Obsut