VIDEO Corina Căprioriu, medalie de bronz la Masters-ul de judo de la Rabat
23.05.2015, 23:46Corina Căprioriu a obținut medalia de bronz în prima zi a celui mai important turneu din această jumătate a anului, Masters-ul de judo de la Rabat-Maroc, cu premii în valoare totală de 200.000 de dolari. În meciul pentru locul 3, Căprioriu a întâlnit-o pe Hedvig Karakas, din Ungaria. După primele patru minute de luptă, ambele judoka au primit câte un avertisment, astfel că s-a intrat în prelungiri. În timpul suplimentar, Corina a reușit să atace mai mult, iar după 3 minute și 16 secunde, Karakas primește încă un avertisment, iar Căprioriu reușește să câștige medalia de bronz și încă 280 de puncte în clasamentul mondial.
![captura caprioriu](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTUl/MkYwNSUyRjIzJTJGNDMxNTk3XzQzMTU5/N19jYXB0dXJhX2NhcHJpb3JpdS5qcGcm/dz0xMDYwJmg9NjM2Jmhhc2g9ZDE3NmNh/YjRjYzgyMjI1ZDNjMmM2M2UyOTljYjJlNzc=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Pe locul întâi s-a situat mongoleza Sumiya Dorjsuren, care a învins-o în ultimul act pe Helene Receveaux din Franța. La categoria 52 de kilograme, Andreea Chițu a ajuns și ea în finala pentru medalia de bronz, unde a luptat cu Odette Giuffrida, din Ityalia. Și această întâlnire se îndrepta spre prelungiri, dar italianca a reușit un atac punctat cu yuko, în chiar ultima secundă, iar Chițu încheie concursul pe locul 5 și primește doar 140 de puncte.
Medalia de aur a fost câștigată de Natalia Kuziutina, din Rusia, care a învins-o în final pe japoneza Yuki Hashimoto.
Monica Ungureanu a pierdut în primul meci la israelianca Shira Rishoni, la categoria 48 de kilograme, care a fost câștigată de mongoleza Urantsetseg Munkhbat, lideră mondială.
Meciurile pentru medalii din prima zi de concurs pot fi urmărite în premieră pe Digi Sport 3, duminică, de la ora 13:00.
Etichete: video , judo , andreea chitu , corina caprioriu , locul 3 , locul 5 , bronz , chitu , romance , masters-ul de judo de la rabat , rabat-maroc
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...