Barcelona a luat decizia: contract până în 2027!
După eliminarea din Champions League, Barcelona a mai primit o lovitură

FC BarcelonaFC Barcelona
14 octombrie, 21:45, Digi Sport 1
Atletico Madrid Atletico Madrid
FC Barcelona FC Barcelona
    FINAL DE MECI! S-a terminat 1-1, după ce, la ultima fază, Messi a trimis direct în braţele lui Oblak din lovitura liberă de la marginea careului. Primele puncte pierdute de catalani în acest sezon din La Liga.
  • 90+3 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Griezmann, după un fault asupra lui Messi, care va beneficia şi de o lovitură liberă foarte periculoasă.
  • 88 | OcaziiAtletico Madrid
    Ocazie Barcelona! Şansă mare pentru catalani de a trece în avantaj. Luis Suarez nu a reuşit, însă, să ajungă la pasa trimisă de Andre Gomes în faţa porţii lui Oblak.
  • 83 | Schimbări
    Ultima schimbare la Atletico. Fernando Torres a intrat în locul lui Gabi.
  • 82 | Goluri
    GOOOOOL Barcelona, 1-1! Luis Suarez a egalat cu o lovitură de cap din apropiere, profitând de marcajul aproximativ al lui Juanfran. Primul gol marcat de catalani pe noua arenă a lui Atletico.
  • 79 | Schimbări
    Ultima modificare la Barcelona. Paulinho a intrat în locul lui Rakitic.
  • 73 | Schimbări
    O nouă schimbare la gazde. Partey a intrat în locul lui Carrasco.
  • 71 | OcaziiAtletico Madrid
    Ocazie Barcelona! Messi, încă o dată aproape de egalare. Argentinianul a tras dintr-o poziţie din care, de obicei, nu ratează, însă de această dată a trimis puţin pe lângă poarta lui Oblak.
  • 66 | OcaziiAtletico Madrid
    Ocazie Barcelona! Acţiune frumoasă creată de oaspeţi, pe traseul Busquets-Luis Suarez-Messi, dar Obloak a reuşit să prindă în doi timpi şutul argentinianului.
  • 62 | Schimbări
    A doua schimbare la catalani. A ieşit Iniesta, iar în locul său a intrat Deulofeu.
    O modificare şi la Barcelona. Sergi Roberto i-a luat locul lui Semedo.
  • 58 | Schimbări
    Schimbare la Atletico. Gaitan a intrat în locul lui Correa.
  • 57 | OcaziiAtletico Madrid
    Ocazie Barcelona! Cea mai bună oportunitate pentru catalani. Messi a executat impecabil o lovitură liberă de la aproximativ 25 de metri, dar mingea a lovit bara.
  • 55 | OcaziiAtletico Madrid
    Ocazie Barcelona! Catalanii au avut şansa de a egala, dar Oblak a reuşit să respingă şutul lui Suarez, care a trimis însă pe mijlocul porţii.
  • 53 | OcaziiAtletico Madrid
    Ocazie Atletico! Griezmann s-a aflat la capătul unei centrări venită din partea dreaptă şi, fără să stea pe gânduri, a tras violent din prima, cu piciorul stâng, dar mingea nu a prins spaţiul porţii.
    PAUZĂ! Atletico Madrid conduce cu 1-0 în faţa Barcelonei, graţie golului superb marcat de Saul.
  • 45 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Rakitic, după un fault asupra lui Griezmann
  • 21 | Goluri
    GOOOOOL, 1-0 Atletico! Gazdele au deschis scorul prin Saul, care a marcat cu o execuţie superbă de la marginea careului. Mijlocaşul echipei lui Simeone a tras imparabil cu piciorul drept, făcând inutil plonjonul lui ter Stegen.
  • 33 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Umtiti.
  • 14 | Cartonaşe Galbene
    Gabi a primit cartonaşul galben, după un duel cu Messi.
  • 9 | OcaziiAtletico Madrid
    Ocazie Atletico! Din nou Griezmann a fost aproape de gol, după o acţiune splendidă, în care i-a tercut mingea printre picioare lui Pique. Un reflex extraordinar reuşit încă o dată de ter Stegen.
  • 8 | OcaziiAtletico Madrid
    Ocazie Atletico! Replica madrilenilor a venit de la Griezmann, al cărui şut din interiorul careului a fost respins în corner de ter Stegen, printr-un reflex foarte bun.
  • 1 | OcaziiAtletico Madrid
    Ocazie Barcelona! După doar 30 de secunde, catalanii au avut prima şansă de a marca. Prin Messi, blocat în ultimul moment, iar faza s-a terminat cu un corner.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut oaspeţilor.
Ernesto ValverdeFC Barcelona

Atletico Madrid - Barcelona 1-1. Primele puncte pierdute de catalani în actuala ediţie de campionat

Atletico i-a smuls un punct Barcelonei pe teren propriu. Ambele echipe au rămas neînvinse în La Liga, după 1-1 la Madrid.

Atletico Madrid a oprit seria de şapte victorii reuşite de FC Barcelona în acest sezon de La Liga. Pe noul stadion al madrilenilor, nu au trecut decât 30 de secunde pentru ca Messi să fie la un pas de deschiderea scorului.

Replica a venit din partea lui Griezmann, care l-a pus la încercare pe portarul catalanilor. Un minut mai târziu, francezul a fost chiar şi mai periculos dar ter Stegen şi-a salvat din nou echipa.

În minutul 21, Atletico a deschis scorul prin Saul, care a plasat perfect balonul cu un şut din afara careului.

În partea secundă, Oblak a fost la post la şutul lui Suarez. Pericolul a fost şi mai mare la poarta gazdelor la lovitura liberă trimisă de Messi în bară, în minutul 57. Argentinianul a trecut încă o dată pe lângă gol, cu un sfert de oră înainte de final.

Atacurile oaspeţilor au dat roade la centrarea lui Sergi Roberto, transformată în gol de Luis Suarez, în minutul 82.

Elevii lui Diego Simeone au punctat pe final la impresia artistică, prin driblingul lui Godin în faţa lui Messi, dar Atletico - Barcelona s-a terminat 1-1, rezultat înregistrat pentru a treia oară în ultimele cinci meciuri directe.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

"S-a terminat!" Presa catalană nu a avut milă de Istvan Kovacs. Cuvinte greu de digerat pentru centralul român